Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

godlo polski

Kontakt

ul. Wrocławska 264

63-800 Gostyń

tel/fax: 65 572 04 95

e-mail: sp2@gostyn.pl

Lokalizacja szkoły

Patron szkoły

Start

Z wizytą w pizzerii "Czarny Piec"

W ramach realizacji planu "Rodzice partnerami szkoły" oraz dzięki uprzejmości właścicieli państwa Anety i Mariusza Krówka klasa 5a została zaproszona do restauracji "Czarny Piec". Uczniowie mieli okazję zapoznać się z historią powstania pizzy, która swoje początki ma w starożytnej Grecji. W Europie rozpowszechniona została dopiero w XVII wieku za przyczyną sprowadzonych pomidorów, które natychmiast pojawiły się na chrupiącym cieście. Najchętniej raczyli się nimi mieszkańcy Neapolu. Kiedy Neapol odwiedziła królowa Włoch Małgorzata Sabaudzka z mężem, nadworny piekarz przygotował na ich cześć placek zdobiony dodatkami w narodowych barwach: bazylia, mozzarella i pomidory. Tak powstała najprostsza pizza nazwana Margherita - od imienia królowej. Uczniowie nie tylko poznali historię, ale również proces powstawania włoskiego przysmaku. Dowiedzieli się, z jakich składników wykonywana jest pizza, obserwowali wszystkie etapy jej powstawania - od produktów do ostatecznego wyrobu wypiekanego w piecu na płycie wulkanicznej. Na zakończenie uczniowie zostali poczęstowani przepyszną pizzą. Spotkaniu towarzyszyła znakomita atmosfera. Wszyscy doskonale się bawili, humory dopisywały. Pobyt w restauracji wzbogacił naszą wiedzę i wspaniale zintegrował klasę. Dziękujemy za miłe przyjęcie.

Jesteś tutaj: Home Rodzice partnerami szkoły Z wizytą w pizzerii "Czarny Piec"
Używamy cookies
Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika. Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.