Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

godlo polski

Kontakt

ul. Wrocławska 264

63-800 Gostyń

tel/fax: 65 572 04 95

e-mail: sp2@gostyn.pl

Lokalizacja szkoły

Patron szkoły

Konkursy

Wyrecytowała wyróżnienie

Finał XVI integracyjnego Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Kaspra Miaskowskiego odbył się w niedzielę (26 listopada 2017 r.), w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Piaskach, tuż obok Smogorzewa - rodzinnej miejscowości Kaspra Miaskowskiego. Konkurs otworzył i prowadził pan Sebastian Nowak, nauczyciel języka polskiego w SP nr 1. Podsumował dotychczasowe zmagania recytatorskie, podkreślił, że do tej pory w finałach Konkursu zaprezentowało się około czterystu recytatorów. Nasza szkoła nie opuściła dotąd żadnego z konkursów, chociaż teksty Miaskowskiego nie należą do łatwych dla uczniów podstawówek. Następnie prowadzący zaprosił do wysłuchania prelekcji przygotowanej przez dr. Łukasza Puśleckiego, który w swoim wykładzie "Kacper Miaskowski – żywot pośmiertny" opowiedział o zmiennych kolejach pamięci o wybitnym literacie ze Smogorzewa. Ten poeta przełomu renesansu i baroku został zapomniany na dziesięciolecia po swojej śmierci. Dopiero Edmund Bojanowski w połowie dziewiętnastego wieku przypomniał twórczość i sylwetkę Kacpra Miaskowskiego. Przesłuchania konkursowe finalistów odbywały się na scenie GOK w Piaskach. Recytatorzy wystąpili w czterech kategoriach: kategoria integracyjna dla osób niepełnosprawnych, szkoły podstawowe, uczniowie gimnazjów i szkoły średnie. Jury oceniało poszczególnych recytatorów, przyznając punkty za dobór repertuaru, interpretację, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Dodatkowo publiczność miała możliwość przyznania swojej nagrody. Klaudia Matuszyk z klasy VIIb, która wygrała w eliminacjach szkolnych, otrzymała wyróżnienie w kategorii szkół podstawowych.

Jesteś tutaj: Home Konkursy Wyrecytowała wyróżnienie
Używamy cookies
Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika. Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.