Wizyta Pani lekarz weterynarii

W środę, 29 listopada z inicjatywy Pana Zbigniewa Bujaka, taty ucznia klasy 3f, dzieci miały okazję dowiedzieć się wiele o specyfice zawodu lekarza weterynarii. Odwiedziła nas siostra Pana Bujaka, która w bardzo ciekawy sposób opowiadała o swojej pracy. Wyjaśniła dzieciom jakie zwierzęta leczy oraz to, że podobnie jak w przypadku lekarzy medycyny, lekarze weterynarii kształcą się w różnych specjalnościach np. okulistyka, chirurgia itd. Uczniowie dowiedzieli się jak pielęgnować zwierzęta domowe, karmić je oraz w jaki sposób zachowywać się w kontakcie z własnymi pupilami, ale także z nieznanymi zwierzętami. Pani doktor przyniosła ze sobą czaszkę świni, która wywołała wśród dzieci spore zainteresowanie, a także sprzęty niezbędne w pracy lekarza weterynarii: stetoskop, otoskop, narzędzia do zaszywania ran. Zademonstrowała, jak wygląda osłuchiwanie płuc i krtani zwierzaków oraz badanie ucha, a dzieci z wielką ochotą naśladowały te czynności podczas "badania" pluszowych zabawek: pieska i kotka. Kilkoro dzieci zadeklarowało, że w przyszłości również chcą leczyć zwierzęta. Na koniec wizyty Pani Brachmańska przygotowała miłą niespodziankę – wręczyła wszystkim uczniom drewniane zawieszki – sowy. Dziękujemy za tę interesującą i pouczającą lekcję!

Jesteś tutaj: Home Rodzice partnerami szkoły Wizyta Pani lekarz weterynarii