Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

godlo polski

Kontakt

ul. Wrocławska 264

63-800 Gostyń

tel/fax: 65 572 04 95

e-mail: sp2@gostyn.pl

Lokalizacja szkoły

Patron szkoły

Start

Wizyta Pani lekarz weterynarii

W środę, 29 listopada z inicjatywy Pana Zbigniewa Bujaka, taty ucznia klasy 3f, dzieci miały okazję dowiedzieć się wiele o specyfice zawodu lekarza weterynarii. Odwiedziła nas siostra Pana Bujaka, która w bardzo ciekawy sposób opowiadała o swojej pracy. Wyjaśniła dzieciom jakie zwierzęta leczy oraz to, że podobnie jak w przypadku lekarzy medycyny, lekarze weterynarii kształcą się w różnych specjalnościach np. okulistyka, chirurgia itd. Uczniowie dowiedzieli się jak pielęgnować zwierzęta domowe, karmić je oraz w jaki sposób zachowywać się w kontakcie z własnymi pupilami, ale także z nieznanymi zwierzętami. Pani doktor przyniosła ze sobą czaszkę świni, która wywołała wśród dzieci spore zainteresowanie, a także sprzęty niezbędne w pracy lekarza weterynarii: stetoskop, otoskop, narzędzia do zaszywania ran. Zademonstrowała, jak wygląda osłuchiwanie płuc i krtani zwierzaków oraz badanie ucha, a dzieci z wielką ochotą naśladowały te czynności podczas "badania" pluszowych zabawek: pieska i kotka. Kilkoro dzieci zadeklarowało, że w przyszłości również chcą leczyć zwierzęta. Na koniec wizyty Pani Brachmańska przygotowała miłą niespodziankę – wręczyła wszystkim uczniom drewniane zawieszki – sowy. Dziękujemy za tę interesującą i pouczającą lekcję!

Jesteś tutaj: Home Rodzice partnerami szkoły Wizyta Pani lekarz weterynarii
Używamy cookies
Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika. Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.