Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

godlo polski

Kontakt

ul. Wrocławska 264

63-800 Gostyń

tel/fax: 65 572 04 95

e-mail: sp2@gostyn.pl

Lokalizacja szkoły

Patron szkoły

Start

W niezwykłym muzeum

Od chwili powstania pierwszego samochodu rozwój motoryzacji fascynuje i dużych, i małych. Mimo iż ciekawią nas nowe modele aut, to niezaprzeczalnie najwięcej emocji budzą samochody stare, zabytkowe, których już nie można codziennie zobaczyć na ulicy. Z inicjatywy rodzica pani Anny Wiśniewskiej uczniowie klas 3d i 3f zwiedzili niezwykłe prywatne Auto-Muzeum pana Jana i Macieja Pedów. Uczniowie mieli okazję zobaczyć kolekcję zabytkowych, pięknie wyremontowanych aut, które są w pełni sprawne i można nimi podróżować. Poznali także historię ich powstania, odnawiania i wiele innych ciekawostek motoryzacyjnych. Szczególne wrażenie zrobiły na dzieciach: REO Gentelman's Roadster z 1908 r., Lorraine - Dietrich SMHI z 1913 r., Hanomag Kommissbrot Korbwagen oraz "gangsterski" Studebaker Dictator Six – oba auta z 1928 r. Uczniowie byli bardzo zainteresowani, zadawali wiele pytań dotyczących motoryzacji. Dziękujemy gospodarzom za miłe przyjęcie i znakomicie spędzony czas.

Jesteś tutaj: Home Rodzice partnerami szkoły W niezwykłym muzeum