Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

godlo polski

Kontakt

ul. Wrocławska 264

63-800 Gostyń

tel/fax: 65 572 04 95

e-mail: sp2@gostyn.pl

Lokalizacja szkoły

Patron szkoły

Z wizytą w Poznaniu

W piękny, słoneczny czwartek  8 lutego 2018 roku – uczniowie klas 7a i 7b wybrali się na wycieczkę do Poznania. W ramach projektu edukacyjnego Muzeum Narodowego w Poznaniu wzięli udział w zajęciach pt. "Fałszerze dzieł sztuki". Podczas krótkiej prelekcji uczniowie dowiedzieli się między innymi, czym jest oryginał, kopia, reprodukcja czy plagiat, a następnie, podzieleni na grupy, rywalizowali w jak najlepszym i najszybszym wykonaniu przydzielonych im zadań. Musieli odnaleźć właściwe dzieło sztuki, kierując się krótkim opisem, ułożyć puzzle, a także rozszyfrować autorów dzieł. Emocji było co niemiara. Starczyło również czasu na samodzielne podziwianie zgromadzonych w muzeum eksponatów. Niektóre z nich były już uczniom znane z podręczników, nikt jednak nie miał wątpliwości, że warto było zobaczyć je na żywo, w oryginale. Po zajęciach w muzeum uczniowie obejrzeli wystawę zdjęć upamiętniających 99. rocznicę złożenia przysięgi przez Wojsko Wielkopolskie i wpisującą się w cykl obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości: "Polsce, Ojczyźnie mojej i sprawie całego Narodu Polskiego – zawsze i wszędzie służyć będę". Poszerzyli wiedzę o historii swojego regionu oraz poświęceniu i szacunku Wielkopolan dla ojczyzny. Ostatni punkt programu stanowiło obejrzenie w Teatrze Wielkim spektaklu baletowego Sergiusza Prokofiewa pt. "Kopciuszek". Było to pierwsze, więc tym bardziej oczekiwane i emocjonalne, spotkanie z tego typu twórczością. Uczniowie potwierdzili, że znakomicie potrafią się zachować, znają teatralny savoir-vivre. Wycieczka zakończyła się późnym wieczorem. Wszyscy bawili się znakomicie, poszerzając jednocześnie swą wiedzę, rozwijając zainteresowania i budując samodzielność.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Z wizytą w Poznaniu