Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

godlo polski

Kontakt

ul. Wrocławska 264

63-800 Gostyń

tel/fax: 65 572 04 95

e-mail: sp2@gostyn.pl

Lokalizacja szkoły

Patron szkoły

Start

Wizyta w Hucie Szkła Ardagh Glass

W kwietniu, dzięki zaangażowaniu Pani Patrycji Rajewskiej, uczniowie klasy 3f zwiedzili Hutę Szkła Ardagh Glass w Gostyniu. Dzieci miały możliwość przejścia wzdłuż całej linii produkcyjnej. Pani przewodnik opowiedziała, z jakich surowców powstaje szkło. Uczniowie z zaciekawieniem dotykali białego, drobnego piasku, który różnił się wyglądem oraz w dotyku od tego, który znają z piaskownicy, czy z wyjazdów nad morze. Dzieci oglądały maszyny, które dozują składniki. Na ekranach monitorów obserwowały podgląd z kamer monitoringu, z wnętrza hutniczych pieców, w których panują temperatury rzędu 1500 stopni Celsjusza. Widziały pracowników, którzy ubierali stroje ognioochronne. Wreszcie weszły do hali, w której z roztopionych, dużych kropel szkła powstawały gotowe wyroby szklane, które później stopniowo były schładzane, a następnie automatycznie pakowane. Po zwiedzeniu hali produkcyjnej dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych. Dowiedziały się między innymi tego, że szkło ma wiele zalet: jest chemicznie obojętne, co oznacza, że składniki szkła nie przenikają do znajdującego się w środku produktu i dzięki temu są one w pełni bezpieczne; pozwala zachować smak i witaminy; stanowi barierę przed bakteriami; nadaje się do ponownego użytkowania i dodatkowo jest doskonałym surowcem wtórnym. Uczniowie przekonali się, że warto segregować śmieci, w tym szkło, ponieważ stłuczka szklana jest ważnym składnikiem w produkcji nowych wyrobów szklanych. Bardzo dziękujemy Pani Patrycji za zorganizowanie niezwykle interesującego wyjścia do miejsca, którego zwiedzanie dostarczyło dzieciom wiele wrażeń.

Jesteś tutaj: Home Rodzice partnerami szkoły Wizyta w Hucie Szkła Ardagh Glass