Świetlicowe "ZDROWIAKI" i "Przyjaciele Pana Ząbka".

"Kiedy śmieje się dziecko,
śmieje się cały świat"
Janusz Korczak

Akcja "Zdrowiaki - świetlaki" zachęca dzieci do współpracy i aktywnego udziału w życiu szkoły. Zajęcia odbywają się w ramach projektu Szkoły Promującej Zdrowie - "Żyj zdrowo i aktywnie". Jego celem jest zwiększenie świadomości dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie oraz ukształtowanie właściwych nawyków prozdrowotnych wśród dzieci. W świetlicy zauważyć można wzmożoną aktywność dzieci, tzn. uczniowie przebywający w świetlicy szkolnej, chętnie odrabiają zadania domowe, organizują zabawy ruchowe i czynnie biorą udział w konkursach szkolnych. Pobyt dzieci na wolnym powietrzu jet istotny ze względów zdrowotnych, jak również stwarza warunki do radosnej zabawy. Wspólne zabawy dostarczają wszystkim wiele radości i pozytywnych wrażeń. "Przyjaciel Pana Ząbka" zachęca dzieci, by zdrowo się odżywiały, codziennie dotleniały. Jednym słowem, by w szkole przebywało im się "smacznie, zdrowo i kolorowo", wtedy bowiem buzie dzieci są uśmiechnięte i zadowolone.

Jesteś tutaj: Home Świetlica Świetlicowe "ZDROWIAKI" i "Przyjaciele Pana Ząbka".