Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

godlo polski

Kontakt

ul. Wrocławska 264

63-800 Gostyń

tel/fax: 65 572 04 95

e-mail: sp2@gostyn.pl

Lokalizacja szkoły

Patron szkoły

Konkursy

Z poezją w tle

Uczniowie "Dwójki" wiele razy udowodnili, że posiadają liczne talenty i chętnie biorą udział w konkursach, zajmując wysokie miejsca. Szczególnie lubią poezję. Pięknie recytują utwory uznanych mistrzów słowa, a także sami tworzą własne wiersze. W finale XVII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Kaspra Miaskowskiego, którego uczestnicy musieli przygotować dwa teksty: jeden dowolny, drugi autorstwa Kaspra Miaskowskiego, wśród nagrodzonych znalazła się uczennica "Dwójki" – Julia Ciesielska z klasy 7b. Zdobyła wyróżnienie w kategorii gimnazjów. Uczniowie naszej szkoły włączyli się również w obchody rocznicy urodzin Adama Mickiewicza. Dnia 20 lutego 2019 r. uczennica "Dwójki" – Maria Kaczmarek z klasy 7b – reprezentowała naszą szkołę w finale I Powiatowego Konkurs Recytatorskiego dla uczczenia 220. rocznicy urodzin Adama Mickiewicza. Pięknie recytowała wiersz wieszcza pt. "Żona uparta". Wśród uczniów "Dwójki" znajdują się również twórcy utworów literackich. Należy do nich Paulina Woźniak z klasy 8a, która zgłosiła do XIV Powiatowego Konkursu Literacko-Plastyczno-Fotograficznego swe wiersze i zajęła I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Serdecznie gratulujemy!

Jesteś tutaj: Home Konkursy Z poezją w tle
Używamy cookies
Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika. Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.