Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

godlo polski

Kontakt

ul. Wrocławska 264

63-800 Gostyń

tel/fax: 65 572 04 95

e-mail: sp2@gostyn.pl

Lokalizacja szkoły

Patron szkoły

Święto Patrona – odważni i uczciwi jak on

27 września 2019 r. obchodziliśmy Święto Patrona, generała Tadeusza Kutrzeby. Były to już czterdzieste obchody, bo nasza szkoła nosi jego imię od 1979 r. Z tej okazji klasa VIIIb zaprezentowała sylwetkę generała na uroczystym apelu – występujący przedstawili najważniejsze fakty z jego życia i wiersze nawiązujące wymową do września 1939 r. Lena Łagoda i Natalia Eitner z VIb oraz Marysia Kaczmarek z VIIIb uświetniły uroczystość pięknym wykonaniem piosenek "Tu właśnie jest moja ojczyzna" i "Biały krzyż". Nawiązując do hasła „Odważni i uczciwi jak on”, uczniowie z VIb wystąpili z montażem słowno-muzycznym o radości, odwadze, szacunku i pomocy dla drugiego człowieka. Piosenka zespołu "Akurat" pt. "Lubię mówić z tobą" w wykonaniu Magdy Wojtkowiak z VIIb, Patrycji Organistki z VIIa, Marysi Kaczmarek, Leny i Natalii okazała się przebojem tej części występu, a refren był wielokrotnie odśpiewany przez wszystkich obecnych w hali. Następnie dyrektor Waldemar Minta złożył życzenia społeczności szkolnej i wręczył nagrody uczniom klas trzecich i drugich, którzy wygrali w konkursach związanych z naszym patronem. Po apelu w klasach II – VIII odbyły się klasowe konkursy pięknego czytania – Klasowi Mistrzowie odebrali dyplomy i puchary z rąk bibliotekarki szkolnej pani Anny Juski. Będą reprezentowali swoje klasy w szkolnym finale 10 października. Klasy pierwsze brały udział w zawodach sportowych w hali i zajęciach z wychowawczyniami. Kolejnym punktem obchodów była prezentacja na temat generała Kutrzeby i konkurs na platformie Kahoot, w którym wzięły udział kilkuosobowe reprezentacje klas III – VIII. Wygrała Vb. Na zakończenie, podobnie jak rok temu, nauczyciele i uczniowie klas ósmych rozegrali mecz w piłkę ręczną. Wynik nie miał większego znaczenia, ważne okazało się samo spotkanie w innej niż na co dzień sytuacji, możliwość kibicowania i entuzjazm, z jakim publiczność witała każdą bramkę i każdą ładną obronę.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Święto Patrona – odważni i uczciwi jak on
Używamy cookies
Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika. Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.