Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

godlo polski

Kontakt

ul. Wrocławska 264

63-800 Gostyń

tel/fax: 65 572 04 95

e-mail: sp2@gostyn.pl

Lokalizacja szkoły

Patron szkoły

Pięknie czytamy

Kolejny Szkolny Konkurs Pięknego Czytania za nami. Pierwszy etap odbył się w Dniu Patrona. W eliminacjach klasowych wyłonieni zostali Mistrzowie Pięknego Czytania: Kacper Stanisławski IIa, Lena Młynarczyk IIb, Mateusz Góralski IIc, Piotr Frąckowiak IIIa, Magdalena Ciesielska IIIb, Jakub Jankowski IIIc, Nikola Cenker IVa, Karol Wiatrowski Va, Michalina Naskrent Vb, Patrycja Mazurek Vc, Marcjanna Murawka VIa, Natalia Eitner VIb, Zuzanna Paluszkiewicz VIc, Zofia Kasperczak VId, Monika Laps VIIa, Jakub Michalski VIIb, Jagoda Konieczna VIIIa, Maria Kaczmarek VIIIb. Mistrzowie odebrali puchary i dyplomy, a potem spotkali się w finale 10 października, aby rywalizować o tytuły najlepiej czytających w szkole. Musieli zaprezentować przygotowany wcześniej fragment prozy, a później wylosować i przeczytać fragment przygotowany przez komisję. Następnie komisja po krótkiej naradzie ogłosiła wyniki.
W kategorii klas II – III Mistrzynią Czytania została Magdalena Ciesielska, a II miejsce zajęła Lena Młynarczyk.
W kategorii klas IV – VI Mistrzynią Czytania została Zofia Kasperczak, a tytuły wicemistrzowskie przypadły Michalinie Naskrent i Zuzannie Paluszkiewicz.
W kategorii klas VII – VIII Mistrzynią Czytania została Jagoda Konieczna.
Nagrody książkowe i dyplomy zwyciężczyniom konkursu wręczył dyrektor Waldemar Minta 14 października 2019 r. na apelu z okazji Święta Edukacji Narodowej.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Pięknie czytamy