Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

godlo polski

Kontakt

ul. Wrocławska 264

63-800 Gostyń

tel/fax: 65 572 04 95

e-mail: sp2@gostyn.pl

Lokalizacja szkoły

Patron szkoły

Ślubujemy! Uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej SP nr 2

Każdego roku w progach naszej szkoły witamy nowych pierwszoklasistów. Pierwsze dwa miesiące to czas na poznanie szkoły i jej zwyczajów, zdobycie nowych wiadomości i umiejętności. Wszystkie te działania mają przygotować dzieci do wielkiego wydarzenia – ślubowania. Ten szczególny dzień odbył się w naszej szkole 28 października 2019 r. Pierwszoklasiści rozpoczęli występ wejściem do hali sportowej w rytm piosenki "Witaj, nasza dobra szkoło!" pod opieką kolegów i koleżanek z klas ósmych. Następnie uczniowie starszych klas zaprosili wszystkich na program artystyczny pt. "Wczoraj jeszcze przedszkolaki, dzisiaj już pierwszaki". Maluchy musiały wykazać się wiedzą i umiejętnościami, aby zasłużyć na pasowanie. Pierwszoklasiści recytowali wiersze, śpiewali piosenki, tańczyli Woogie Bogie, udzielali odpowiedzi na pytania. Wszystkie dzieci udowodniły, że znają swoją Ojczyznę i są gotowe do zdobywania świata. Dyrektor szkoły i zgromadzona publiczność bez wahania zdecydowali, że pierwszaki świetnie zdały egzamin i mogą przystąpić do aktu ślubowania. Pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, szanować rodziców i nauczycieli, uczyć się tego, co piękne i mądre oraz kochać swoją Ojczyznę. Następnie dyrektor Waldemar Minta dokonał aktu pasowania każdego pierwszoklasisty na ucznia Szkoły Podstawowej nr 2 im. gen. Tadeusza Kutrzeby w Gostyniu. Małym bohaterom zostały wręczone pamiątkowe dyplomy. Wszystkim uczniom klas pierwszych życzymy, aby ten dzień pozostał w ich pamięci jako wielkie przeżycie i niezapomniana, radosna chwila. Rodzicom gratulujemy tak zdolnych pociech.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Ślubujemy! Uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej SP nr 2