Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

godlo polski

Kontakt

ul. Wrocławska 264

63-800 Gostyń

tel/fax: 65 572 04 95

e-mail: sp2@gostyn.pl

Lokalizacja szkoły

Patron szkoły

Wyjście klasy 7a oraz 7b na pokaz Mobilnego Planetarium "ASTROLAB"

15.11.2019 r. klasy 7a oraz 7b udały się do SP nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Gostyniu na pokaz Mobilnego Planetarium "Astrolab", które na co dzień można spotkać w Poznaniu. Pokaz odbył się w sali lekcyjnej, w której ustawiono ogromny szary namiot o kształcie kuli. W jej wnętrzu znajdował się projektor oraz materace, na których mogli usiąść uczniowie. Prowadząca, pracownik naukowy Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, wyświetliła, korzystając z półkolistego rzutnika, film, który dotyczył zarówno historii Wszechświata, jak i Układu Słonecznego oraz najważniejszych z jawisk fizycznych, które w nim zachodzą. Następnie prelegentka zapoznała uczniów ze sposobami utylizacji tzw. śmieci kosmicznych, czyli odpadów pozostałych ze zniszczonych obiektów do badania przestrzeni kosmicznej. Młodzi badacze mieli okazję poczuć się jak zdobywcy kosmosu i wyrazili chęć obejrzenia w przyszłości podobnego widowiska. Mam nadzieję, że pokaz w mini-planetarium przyczyni się do rozwinięcia zainteresowań astronomicznych uczniów i zachęci ich do regularnego spoglądania na niebo.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wyjście klasy 7a oraz 7b na pokaz Mobilnego Planetarium "ASTROLAB"