Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

godlo polski

Kontakt

ul. Wrocławska 264

63-800 Gostyń

tel/fax: 65 572 04 95

e-mail: sp2@gostyn.pl

Lokalizacja szkoły

Patron szkoły

Mamy swoje prawa

Konwencja o Prawach Dziecka uchwalona została z inicjatywy Polski 20 listopada 1989 roku przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych. Podpisały ją wszystkie państwa na świecie. Czy to znaczy, że prawa dziecka są respektowane? Niestety, w wielu zakątkach świata dzieci nie mają dostępu do edukacji, opieki medycznej, bezpieczeństwa i życia w pokoju, do schronienia, do ochrony przed wyzyskiem, do wolnego czasu i zabawy, do wyrażania własnych poglądów, do wolności. W naszym kraju także nie zawsze są one przestrzegane. Obowiązkiem dorosłych jest dążenie do tego, by prawa te były respektowane zarówno w naszym kraju, jak i w najdalszych zakątkach Ziemi. 20 listopada na pamiątkę uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, a od 2015 roku również ustanowiony przez Sejm RP Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Z okazji tego dnia w naszej szkole odbył się apel "Mamy swoje prawa". Wystąpili w nim uczniowie czterech klas: VIb, VIIIb, Ia i IIb. Przypomnieli najważniejsze prawa, bo nie wszystkie dzieci je znają. Pokazali, jak rozumieć w praktyce zapisy w Konwencji. Apel był częścią działań zmierzających do upowszechnienia wśród uczniów naszej szkoły wiedzy na temat przysługujących im praw i obowiązków, z których powinni się wywiązywać.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Mamy swoje prawa