Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

godlo polski

Kontakt

ul. Wrocławska 264

63-800 Gostyń

tel/fax: 65 572 04 95

e-mail: sp2@gostyn.pl

Lokalizacja szkoły

Patron szkoły

Miaskowski po raz osiemnasty

Finał XVIII integracyjnego Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Kaspra Miaskowskiego odbył się w niedzielę 24 listopada 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Piaskach. Prowadził go pan Sebastian Nowak, dyrektor GOK-u. Prelekcję na temat czasów, w których żył wybitny literat ze Smogorzewa, poprzedzającą wystąpienia uczestników, wygłosił pan Robert Czub, dyrektor Muzeum w Gostyniu. Przesłuchania konkursowe finalistów oceniało trzyosobowe jury: pani Barbara Głowinkowska, pan Jan Głowinkowski, pan Mirosław Sobkowiak. Recytatorzy wystąpili w czterech kategoriach: kategoria integracyjna dla osób niepełnosprawnych, szkoły podstawowe IV - VI, szkoły podstawowe VII – VIII i szkoły średnie. Byli oceniani za dobór repertuaru, interpretację, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Nasza szkoła brała udział w każdej z osiemnastu edycji konkursu. W tym roku Marcjanna Murawka z VIa otrzymała wyróżnienie w kategorii klas IV – VI, a Julia Ciesielska z VIIIb zajęła III miejsce w kategorii klas VII – VIII. Jury przyznało również nagrodę specjalną za najlepszą interpretację poezji Kaspra Miaskowskiego. Otrzymała ją Julia Ciesielska.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Miaskowski po raz osiemnasty