Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

godlo polski

Kontakt

ul. Wrocławska 264

63-800 Gostyń

tel/fax: 65 572 04 95

e-mail: sp2@gostyn.pl

Lokalizacja szkoły

Patron szkoły

Dzień Pluszowego Misia

Światowy dzień misia obchodzony jest 25 listopada. Właśnie wtedy, późną jesienią przypada rocznica stworzenia pluszowej zabawki. Święto to ma dopiero kilkunastoletnią tradycję. Po raz pierwszy obchodzono je w 2002 roku, czyli w setne urodziny misia. Pluszowy miś kojarzy się z beztroskim dzieciństwem, jest także najlepszym powiernikiem wszystkich sekretów, kompanem w podróży, lekiem na nocne koszmary. Właściwie trudno wyobrazić sobie lata dzieciństwa bez misia. Ukochany miś nie jest zwyczajną zabawką wykonaną z miękkiego materiału. To zawsze wyjątkowy pluszak, który poprawia humor, jest wiernym przyjacielem. Jest miękki, kochany, pachnący i można go przytulić, kiedy tylko się ma na to chęć. W naszej szkole można było obejrzeć gazetkę poświęconą misiowym gwiazdom kina, zrobić sobie misiowe zdjęcie, być z misiem na lekcji. Nauczyciele, nie chcąc psuć miłego, odświętnego nastroju, tego dnia nie pytali.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Dzień Pluszowego Misia