Dzień Pluszowego Misia

Światowy dzień misia obchodzony jest 25 listopada. Właśnie wtedy, późną jesienią przypada rocznica stworzenia pluszowej zabawki. Święto to ma dopiero kilkunastoletnią tradycję. Po raz pierwszy obchodzono je w 2002 roku, czyli w setne urodziny misia. Pluszowy miś kojarzy się z beztroskim dzieciństwem, jest także najlepszym powiernikiem wszystkich sekretów, kompanem w podróży, lekiem na nocne koszmary. Właściwie trudno wyobrazić sobie lata dzieciństwa bez misia. Ukochany miś nie jest zwyczajną zabawką wykonaną z miękkiego materiału. To zawsze wyjątkowy pluszak, który poprawia humor, jest wiernym przyjacielem. Jest miękki, kochany, pachnący i można go przytulić, kiedy tylko się ma na to chęć. W naszej szkole można było obejrzeć gazetkę poświęconą misiowym gwiazdom kina, zrobić sobie misiowe zdjęcie, być z misiem na lekcji. Nauczyciele, nie chcąc psuć miłego, odświętnego nastroju, tego dnia nie pytali.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Dzień Pluszowego Misia