Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

godlo polski

Kontakt

ul. Wrocławska 264

63-800 Gostyń

tel/fax: 65 572 04 95

e-mail: sp2@gostyn.pl

Lokalizacja szkoły

Patron szkoły

Wyjście uczniów do Huty szkła w Gostyniu

Dnia 12.02.2020 r. uczniowie klas siódmych i ósmych, którzy są uczestnikami projektu unijnego "Moja wiedza-moja przyszłość" udali się z panią Marleną Ciemniak do firmy Ardagh Glass S.A. w Gostyniu. Wycieczka ta miała na celu zapoznanie uczniów z technologią produkcji szkła oraz poszerzenie ich wiedzy na temat procesów produkcyjnych i roli opakowań szklanych w procesach recyklingu. Aby wejść na teren firmy każdy z grupy musiał założyć czepek ochronny, słuchawki oraz kamizelkę odblaskową. Młodzież miała okazję nie tylko obejrzeć stanowiska pracy w firmie, ale również poznać warunki jakie tam panują (m.in. pyły, wysoka temperatura oraz hałas), a także czynności jakie wykonują pracownicy każdego dnia. Uczniowie bardzo szczegółowo zostali zapoznani z historią powstania firmy, jej filiami, które znajdują się w Ujściu (woj. Wielkopolskie) i w Wyszkowie (woj. Mazowieckie), a co najważniejsze z technologią produkcji szkła. Ponadto przy użyciu specjalistycznych narzędzi mogli samodzielnie zbadać, czy świeżo wyprodukowane słoiki nie mają żadnych wad. Na końcu spotkania każdy z uczniów otrzymał od przedstawiciela firmy Ardagh Glass S.A. upominki w postaci firmowych gadżetów, które z pewnością będą im przypominać o roli opakowań szklanych w procesach recyklingu.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wyjście uczniów do Huty szkła w Gostyniu