Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

godlo polski

Kontakt

ul. Wrocławska 264

63-800 Gostyń

tel/fax: 65 572 04 95

e-mail: sp2@gostyn.pl

Lokalizacja szkoły

Patron szkoły

Szkolenie przeciwpożarowe

W minionym tygodniu uczniowie klas szóstych uczestniczyli w niezwykłym szkoleniu (online) związanym z zagrożeniem pożarowym oraz bezpieczeństwem w domu przeprowadzonym przez pracownika Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu, pana Roberta Mruka. Niezwykłość szkolenia polegała na tym, że dzieci miały okazję zobaczyć w czasie rzeczywistym płonące pomieszczenia, wybuchy oraz rozprzestrzenianie się dymu - a to wszystko dzięki symulatorowi zagrożeń, którego zdjęcia mogą Państwo obejrzeć poniżej. Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób unikać zwarć instalacji elektrycznej, jak poradzić sobie, mi. in. z płonącym olejem oraz jak porządek w pokoju wpływa na bezpieczeństwo. Tak, tak – brak porozrzucanych klocków, tornistrów czy ubrań oznacza bezpieczną drogę ewakuacyjną z pomieszczenia. Pan Robert Mruk przypomniał dzieciom także numery alarmowe oraz sposób zgłaszania sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia. Wyjaśnił, w jaki sposób uciekać z płonącego pomieszczenia oraz nauczył, jak unikać zagrożeń w domu. Serdeczne podziękowania dla pana Roberta Mruka za zapadające w pamięć oraz oddziałujące na wyobraźnię szkolenie. Dziękujemy także panu Piotrowi Kogutowi za pomoc w organizacji wydarzenia.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Szkolenie przeciwpożarowe
Używamy cookies
Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika. Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.