Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

herb

Kontakt

ul. Wrocławska 264

63-800 Gostyń

tel/fax: 65 572 04 95

e-mail: sp2@gostyn.pl

Lokalizacja szkoły

Patron szkoły

bip

Świetlica

"Szkoła pamięta" - świetlica

W ramach akcji "Szkoła Pamięta" (przedsięwzięcia Ministerstwa Edukacji i Nauki), w której wzięli udział podopieczni zajęć opiekuńczo-wychowawczych ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gostyniu, upamiętniono dzień 29 października b.r. W tym okresie, w sposób szczególny przygotowano świetlicową wystawę o lotnictwie, poświęconą lokalnej bohaterce - Wandzie Modlibowskiej, postaci ważnej dla historii oraz przygotowano gazetkę ścienną z prac plastycznych dzieci, nawiązującą do polskiej tradycji świąt zadusznych, pt. "Nie umiera ten, kto trwa w sercach". Ponadto odszukano pamiątki rodzinne starszych pokoleń (fotografie pradziadków, broszki, odznaczenia i lampę naftową), będącymi przedmiotami pokazu wśród rówieśników. Nie zapominamy, że nauczyciel to "ktoś" wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość i wyznaczyć szlak, po którym kroczy młody człowiek. Dzięki opiekunowi świetlicy - Białeckiej Annie, udało się zorganizować spotkanie z osobą popularyzującą historię naszego regionu. Nauczyciel historii - Pan Robert Grupa przyjął zaproszenie i osobiście scharakteryzował świetlikom temat o lotnictwie i przedstawił opowieść o niezwykłej dziewczynie z Czachorowa - Wandzie Modlibowskiej. Dzieci dowiedziały się, że jedna z gostyńskich ulic nosi nazwę jej nazwiska. Świetliki z zaciekawieniem słuchały o karierze i osiągnięciach szybowniczki. Podopieczni mieli też okazję przymierzyć skórzaną czapkę "pilotkę lotniczą" i wykonać samodzielnie model samolotu, metodą origami oraz uczestniczyć w zabawie muzyczno-ruchowej, przy akompaniamencie. Każda fotografia ma swoją historię, dlatego upamiętniono ważne dla nas chwile z tematycznych zajęć świetlicowych i opublikowano je na stronie głównej szkoły. Zapraszamy również do odwiedzania Muzeum w Gostyniu, kolejnego miejsca dającego fotorelację z wystawy poświęconej 17. Pułkowi Ułanów Wielkopolskich, tj. "Ułanów króla Chrobrego w walce i służbie Ojczyźnie", o którą pozycję biblioteczną wzbogaciła się nasza szkolna biblioteka, dzięki współpracy opiekuna świetlicy z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy w Gostyniu, za co z serca dziękujemy.

Jesteś tutaj: Home Świetlica "Szkoła pamięta" - świetlica
Używamy cookies
Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika. Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.