Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

herb

Kontakt

ul. Wrocławska 264

63-800 Gostyń

tel/fax: 65 572 04 95

e-mail: sp2@gostyn.pl

Lokalizacja szkoły

Patron szkoły

bip

Świetlica

Tajniki pracy kolejarza

W listopadzie b.r., w świetlicy szkolnej SP 2, przeprowadzono zajęcia o tajnikach pracy kolejarza. Świetliki miały również okazję wzięcia udziału w konkursie recytatorskim pt. "Stoi na stacji lokomotywa..." - wybrane wiersze Juliana Tuwima, który cieszył się dużym zainteresowaniem wśród podopiecznych. Co prawda, nie mieli oni okazji zobaczyć na żywo maszynisty, ani dyspozytora, ale wykonali dla nich kartkę okolicznościową, w ramach projektu "Serdeczna karteczka". Świetliki zapoznały się z postacią wybitnego społecznika - Henryka Wiechetki, który był zasłużonym kolejarzem Polski. Wiele dowiedziały się również o patronce Kolejarzy - św. Katarzynie Aleksandryjskiej. Podsumowaniem zajęć było wyświetlenie filmu, przedstawiającego symulator lokomotywy EUO7 oraz zabawy rytmiczno-ruchowe z akompaniamentem piosenki: "Wsiąść do pociągu...". Dzięki zabawie tematycznej, dzieci przeżyły przygodę "zdalnego sterowania pojazdem", wprawiając hula-hop w ruch kołowy. Zajęcia o kolejnictwie, wzbudziły wielkie zaciekawienie podopiecznych. Miejmy nadzieję, że zawód kolejarza pozostanie "zawodem przyszłości".

Jesteś tutaj: Home Świetlica Tajniki pracy kolejarza
Używamy cookies
Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika. Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.