Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

herb

Kontakt

ul. Wrocławska 264

63-800 Gostyń

tel/fax: 65 572 04 95

e-mail: sp2@gostyn.pl

Lokalizacja szkoły

Patron szkoły

bip

Świetlica

Aktywna świetlica

W bieżącym miesiącu, ukierunkowano zajęcia opiekuńczo-wychowawcze na kształtowanie sprawności motorycznej wychowanków, dbając o ich postawę i koordynację ruchową. Realizując grudniowe zamierzenia szkolnego Programu Promującego Zdrowie (z hasłem przewodnim "Rozruszaj Dwójkę"), założono dla dzieci kalendarz adwentowy "aktywności ruchowej". Uczniowie korzystający z zajęć świetlicowych, chętnie angażują się w codzienne wykonywanie ćwiczeń gimnastycznych. Każdego dnia, podopieczni odsłaniają jedno okienko kalendarza i wykonują ćwiczenia w nim opisane (linki z instruktażowymi filmikami). Wychowankowie otrzymali ponadto druki "Gangu Świetlików", w których zbierają koniczynki szczęścia za swoją aktywność ruchową. Dzięki zorganizowanym przez Centrum Rozwoju Młodego Człowieka zajęciom tanecznym - "Hajdasz", dzieci zdobywają także doświadczenie muzyczno-taneczne, rozwijając przy tym swoje talenty. Gazetka ścienna, która zawisła w holu szkoły pt. "Świadomość jest ok", nawiązuje do profilaktyki zwalczania chorób cukrzycowych i przedstawia metodyczny poradnik, zatytułowany "W kolejce po zdrowie", ukierunkowujący nauczycieli, uczniów i ich rodziców, jak dbać o siebie - swoją kondycję psychiczną i fizyczną. Dzieci z uwagą słuchały grudniowej pogadanki o higienie jamy ustnej, zasadach prawidłowego mycia rąk i utrzymania czystości wokół siebie. Wychowankowie naszej szkoły, ochoczo wzięli udział w akcji charytatywnej pt. "Podaj dalej", dołączając do zbiórki mydeł w kostkach, które trafiły do potrzebujących z Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris is Missio w Poznaniu. Z serca dziękujemy Wam, za tak liczne podarunki.

Jesteś tutaj: Home Świetlica Aktywna świetlica
Używamy cookies
Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika. Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.