Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

godlo polski

Kontakt

ul. Wrocławska 264

63-800 Gostyń

tel/fax: 65 572 04 95

e-mail: sp2@gostyn.pl

Lokalizacja szkoły

Patron szkoły

Wycieczka do Poznania

25 listopada uczniowie klas 2b i 3c uczestniczyli w bardzo ciekawej wycieczce do Poznania, stolicy Wielkopolski.  Pierwszym punktem programu była wizyta na Ostrowie Tumskim. Tam czekała na nas Dobrawa, która opowiedziała o tym, jak powstał gród i jak wyglądało miasto w początkach swego istnienia. Oprowadziła nas po katedrze i jej podziemiach, widzieliśmy miejsce pochówku pierwszych Piastów. Wzięliśmy też udział w grze, której ostatnim etapem było sprawdzenie naszej wiedzy. Kolejnym etapem wycieczki była wizyta w PALMIARNI, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć i poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą fauny i flory różnych stref klimatycznych. Następnie udaliśmy się na Stary Rynek, aby podziwiać renesansowy Ratusz Miejski oraz piękne kamieniczki. Stąd wyruszyliśmy do mieszczącego się niedaleko Rogalowego Muzeum Poznania, żywego centrum poznańskiej tradycji i kultury. W kameralnej, swobodnej atmosferze mieliśmy możliwość uczestniczenia wraz z Rogalowym Mistrzem w pokazie wyrabiania rogali świętomarcińskich. Warsztaty dały nam możliwość zapoznania się z elementami gwary poznańskiej oraz wysłuchania legendy o św. Marcinie.  Na zakończenie wszyscy otrzymaliśmy Certyfikaty Rogalowego Czeladnika i skosztowaliśmy rogali świętomarcińskich. Po wyjściu z Rogalowego Muzeum, udaliśmy się na Plac Wolności, gdzie odbywał się Jarmark Bożonarodzeniowy. Mogliśmy już poczuć wyjątkowy, gwiazdkowy nastrój. Wielką niespodziankę zrobił nam nasz przewodnik, Pan Tomasz Jakubowski – każdy  z nas miał okazję skorzystać z pięknie oświetlonej karuzeli. Wycieczka dotarczyła dzieciom i opiekunom niezapomnianych przeżyć i wrażeń, które na długo pozostaną w naszej pamięci. Podróż powrotna minęła szybko i bezpiecznie. Wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni. Często odwiedzamy Poznań z rodzicami, ale do tej pory tak mało o nim wiedzieliśmy.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wycieczka do Poznania
Używamy cookies
Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika. Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.