Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

herb

Kontakt

ul. Wrocławska 264

63-800 Gostyń

tel/fax: 65 572 04 95

e-mail: sp2@gostyn.pl

Lokalizacja szkoły

Patron szkoły

bip

Wycieczka do Poznania

23 maja uczniowie klas 4a i 4b pojechali na wycieczkę do Poznania. Uczniowie zwiedzili stadion obecnego Mistrza Polski Lecha Poznań, mogli dotknąć murawy i usiąść na ławkach rezerwowych, zwiedzili salę konferencyjną, szatnię gości oraz lożę prezydencką, gdzie podczas piłkarskich spotkań zasiadają najważniejsze osoby, a także trybunę prasową, na której w trakcie meczów pracują dziennikarze nie tylko z Polski, ale również zza granicy. Następnie autokarem udaliśmy się na letni tor saneczkowy, gdzie podczas emocjonującej jazdy saneczkami i kolejką górską mogliśmy podziwiać piękne rekreacyjne okolice Malty. Pogoda dopisywała, nastroje również! Pełni pozytywnych wrażeń i z podniesionym poziomem adrenaliny udaliśmy się w okolice Starego Rynku zobaczyć renesansowy Ratusz Miejski oraz zabytkowe kamieniczki i przede wszystkim by wziąć udział w warsztatach wypieku Rogali Świętomarcińskich przy użyciu tradycyjnych narzędzi w Rogalowym Muzeum Poznania. Muzeum mieści się w samym sercu Poznania – na Starym Rynku z widokiem na wieżę ratuszową z koziołkami. W trakcie wizyty uczniowie poznali język oraz symbole charakterystyczne dla mieszkańców tego miasta, wysłuchali legendy o powstaniu rogali, a na koniec otrzymali certyfikaty czeladnicze i degustowali świeżo upieczone rogale. Wszystko to odbyło się w kameralnej, swobodnej atmosferze pokazu na żywo, z humorem i zaangażowaniem wszystkich uczestników wycieczki. Rogale smakowały wyśmienicie! Najedzeni, z uśmiechami na ustach i oznakami zmęczenia po intensywnym dniu, wróciliśmy szczęśliwie do Gostynia.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wycieczka do Poznania
Używamy cookies
Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika. Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.