Uncategorised

Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

infoliniainfoliniadlaszkol wsparciepsychologiczne

1 czerwca uczniowie Dwójki obchodzili Dzień Dziecka. W tym niezwykłym roku szkolnym miał on przede wszystkim na celu zintegrowanie uczniów klas po długiej nieobecności w szkole. Dzień Dziecka w Dwójce, jak zawsze, obfitował w wydarzenia. Każda klasa znalazła dla siebie ciekawą aktywność. Uczniom klas starszych Dzień Dziecka upłynął zarówno na wycieczkach pieszych, podczas których mieli okazję odkryć na nowo różne zakątki Gostynia, jak i wyprawach rowerowych, podczas których poznawali piękno okolic naszego miasta. Nikomu nie zabrakło relaksu podczas wspólnych zabaw i gier integracyjnych, w których aktywnie brali udział również nauczyciele. Uczniowie klas czwartych i piątej spędzili Dzień Dziecka na torze kartingowym. Doskonalili umiejętność jazdy na rowerze. Kilkakrotnie pokonali trasę toru wzbogaconą o znaki drogowe. Radzili sobie znakomicie i wszyscy zdobyli prawo otrzymania karty rowerowej. Dzieci z klas najmłodszych uczestniczyły w przygotowanych specjalnie dla nich konkurencjach sportowych, oglądały filmy krótkometrażowe w "szkolnym mini kinie" oraz świetnie bawiły się przy rytmach ulubionych przebojów podczas zabaw ruchowo – tanecznych. Ponadto uczniowie wykazali się pomysłowością i talentem plastycznym, wspólnie wykonując prace ukazujące  Dzień Dziecka  widziany z ich perspektywy. Ważnym momentem było też zrobienie klasowego zdjęcia przy specjalnie na tę okazję ozdobionej bramce. Miłemu spędzeniu wspólnych chwil sprzyjała piękna pogoda. Przyjemną atmosferę pikniku dopełnił słodki poczęstunek, który został przygotowany dla wszystkich uczniów Dwójki. Dzieci i dorośli, uczniowie i nauczyciele – wszyscy bawili się znakomicie, humor dopisywał. Dzień Dziecka był naprawdę udany.

W świetlicy szkolnej odbył się konkurs plastyczny, którego celem było propagowanie wiedzy o roślinach i ich roli w środowisku oraz uwrażliwienie na piękno natury. Pierwsze miejsce zdobyła Patrycja Kornecka (1b), drugie - Gabriela Wiśniewska (1c), trzecie - Bartosz Majchrzak (1a). Natomiast wyróżnienia otrzymali: Natalia Świdurska, Wiktoria Wiatrowska, Adrianna Małecka. Wszystkim uczestnikom konkursu, gratulujemy pomysłowości wykonania trójwymiarowego modelu prac manualnych.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gostyniu informuje, że Wielkopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny rozpoczął na swoim profilu Facebook cykl spotkań ze szczepionką pod nazwą "Szczepionka wczoraj i dziś co warto o niej wiedzieć" zachęcamy do zapoznania się z informacjami zawartymi w tych postach.

Jesteś tutaj: Home Uncategorised