Uncategorised

Każde dziecko wie, że najważniejszym drzewkiem w czasie Bożego Narodzenia jest choinka. Uczniowie klas 2c i 3a wybrali się do Fabryki Bombek w Krzywiniu, by poznać tajniki produkcji ozdób choinkowych. Magia tego miejsca, pozwoliła dzieciom poczuć się pomocnikami Świętego Mikołaja, każdy elf otrzymał drobny podarunek. Ho, ho, ho... nic dziwnego, że Boże Narodzenie, to często ulubione święto wszystkich dzieci.

11 listopada 1918 r. po latach wysiłków i zmagań wielu patriotów Polska powróciła na mapę Europy jako suwerenne państwo. Z tej okazji w piątek 10 listopada 2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Uczniowie klas VII i II przypomnieli 123 lata niewoli narodu polskiego i jego dążenia do odzyskania niepodległości. W trakcie uroczystości można było usłyszeć utwory muzyczne oraz wiersze o tematyce patriotycznej. Wydarzenie rozpoczęło wspólne odśpiewanie czterech zwrotek "Mazurka Dąbrowskiego". Następnie głos zabrał dyrektor Waldemar Minta, który mówił o konieczności docenienia tego, że Polska jest niepodległym krajem i złożył społeczności szkolnej życzenia z okazji święta. Akademia miała na celu uświadomienie uczniom takich wartości jak wolność, niepodległość i patriotyzm. Uczestnicząc w obchodach Narodowego Święta Niepodległości, dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

Każdemu sezonowi szkolnemu w Dwójce towarzyszy hasło, które najlepiej oddaje zaplanowane działania dotyczące promowania zdrowego trybu życia. W tym roku koncentrujemy się na aktywności fizycznej, ale zupełnie inaczej niż dotąd. Tym razem nie zależy nam, byś pokonywał rywali, byś był szybszy, zwinniejszy, silniejszy niż inni. W tym roku masz pokonywać swoje własne słabości i to z sobą samym masz rywalizować!!  WŁĄCZ SIĘ DO RUCHU Z DWÓJKĄ i zakończ rok szkolny jako lepsza, sprawniejsza wersja samego siebie!! Jak to zrobić? Po prostu śledź komunikaty dotyczące planowanych akcji (strona szkoły, plakaty informacyjne) i przyłączaj się do nich! Do dzieła!! Włącz się do ruchu z Dwójką!!

10 października obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Z tej okazji Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Gostyniu oraz chór SOL-MI-DO Państwowej Szkoły Muzycznej im. w Gostyniu serdecznie zapraszają do udziału w międzynarodowej akcji edukacyjno-artystycznej pod nazwą "Muzyka – Wsparcie Osób w Depresji". W ramach tej inicjatywy planowane są wydarzenia takie jak rozśpiewanie dla zdrowia oraz wykład dla dorosłych na temat depresji, który poprowadzi pani Krystyna Piasecka. Celem akcji jest podniesienie świadomości na temat depresji oraz zachęcenie osób borykających się z tą chorobą do zaangażowania się w śpiew w chórze jako element wsparcia w leczeniu i profilaktyce. Szczegółowe informacje dostępne są na plakacie.
depresja akcja ppp

Jesteś tutaj: Home Uncategorised