W poniedziałkowy wieczór, 9 marca, w naszej szkole miało miejsce ważne wydarzenie – "Drzwi otwarte" dla przyszłorocznych pierwszoklasistów, na które licznie przybyli zaproszeni goście – dzieci wraz z rodzicami. Wielu z nich odwiedziło mury naszej szkoły ponownie, przyprowadzając dzisiaj swoje pociechy w miejsce, gdzie przed laty sami zasiadali w szkolnych ławkach. Zgromadzonych przywitał Pan Dyrektor i nauczyciele, a uczniowie drugiej klasy wykonali japoński taniec. Następnie maluchy, wraz z nauczycielkami i uczniami klas ósmych rozpoczęły podróż przez "Dwójkowy Świat". Dzieci otrzymały mapki i odwiedzały sale, w których prezentowane były zabawy tematycznie związane z poszczególnymi kontynentami. Młodzi odkrywcy mieli możliwość zobaczenia, jak wyglądają zajęcia przyrodnicze, plastyczne, komputerowe i językowe. Obejrzeli także salę edukacji wczesnoszkolnej, halę sportową oraz świetlicę. Czekały na nich m.in. doświadczenia: "wybuchający wulkan", "burza w butelce", "bezpieczne błyskawice" oraz Teatrzyk Ilustracji Kamishibai. Utrwalali znajomość liczb w języku angielskim w konkurencji zręcznościowo-degustacyjnej z użyciem popcornu. Korzystali z komputerów, tabletów, tablic multimedialnych i robotów edukacyjnych. Uczestniczyli w zabawach ruchowych i zajęciach plastycznych. Wiele frajdy sprawiła dzieciom możliwość zrobienia zdjęcia z wizerunkiem zwierząt i Statuą Wolności. Podczas wizyty w każdej z sal, dzieci otrzymywały punkty w formie pieczątek. Wszyscy się świetnie bawili. Mamy nadzieję, że od września nasza szkoła stanie się dla nich drugim domem, przyjaznym i bezpiecznym.
DO ZOBACZENIA!

Poezja romantyczna rozbrzmiewała 27 lutego 2020 r. na scenie ośrodka kultury w Pogorzeli, gdzie odbył się II Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Adama Mickiewicza zorganizowany przez tamtejszą szkołę podstawową. Naszą szkołę reprezentowali Jagoda Konieczna z VIIIa i Igor Lis z VI b. Oboje recytowali fragmenty "Pana Tadeusza" Wypadli bardzo dobrze. Jury pod przewodnictwem pana Alfreda Siamy doceniło wszystkich występujących, podkreślając wysoki poziom prezentacji. Jagoda została laureatką tego konkursu, zajmując III miejsce w kategorii klas VII – VIII.

A niechaj narodowie wżdy postronni znają,
Iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają!

A uczniowie Dwójki swój język doskonale znają! 26 lutego Marcelina Dubowik i Klaudia Konieczna z klasy VI c oraz Jakub Michalski z VIIb, jako reprezentanci naszej szkoły, wzięli udział w międzyszkolnych Potyczkach Językowych z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Członkowie dwójkowej drużyny okazali się prawdziwymi miłośnikami języka polskiego, zdobywając II miejsce!!!

Czy wiecie, że gry planszowe poprawiają zdolność koncentracji, rozwijają logiczne myślenie i ćwiczą spostrzegawczość? Uczniowie Dwójki mieli okazję się o tym przekonać między 17 a 21 lutego, czyli podczas Tygodnia Gier Planszowych. Dzieci przyniosły do szkoły swoje ulubione planszówki i grały, grały, grały…

Jesteś tutaj: Home Aktualności