Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

godlo polski

Kontakt

ul. Wrocławska 264

63-800 Gostyń

tel/fax: 65 572 04 95

e-mail: sp2@gostyn.pl

Lokalizacja szkoły

Patron szkoły

Szkolny Konkurs Literacki "Jestem pisarzem, jestem poetą" trwał od momentu ogłoszenia (10 stycznia 2020 r.) do ostatniego dnia, w którym można oddać gotową pracę (10 lutego 2020 r.). Udział w nim wzięło siedmioro uczniów. Napisali wiersze i opowiadania o dowolnej tematyce. Komisja Konkursowa przyznała dwie równorzędne nagrody. Zdobyły je Nikola Gruszczyńska z klasy VIIb i Jagoda Konieczna z klasy VIIIa. Prace czterech uczestniczek (Nikoli i Jagody oraz Pauli Fornalik i Natalii Jakuszek z VIIb) zostały przekazane do ZSO w Gostyniu, który jest organizatorem XV Powiatowego Konkursu Literacko – Plastyczno – Fotograficznego "Dialog z rzeczywistością". Nienagrodzeni uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w Konkursie.

20200110 141621

Dnia 12.02.2020 r. uczniowie klas siódmych i ósmych, którzy są uczestnikami projektu unijnego "Moja wiedza-moja przyszłość" udali się z panią Marleną Ciemniak do firmy Ardagh Glass S.A. w Gostyniu. Wycieczka ta miała na celu zapoznanie uczniów z technologią produkcji szkła oraz poszerzenie ich wiedzy na temat procesów produkcyjnych i roli opakowań szklanych w procesach recyklingu. Aby wejść na teren firmy każdy z grupy musiał założyć czepek ochronny, słuchawki oraz kamizelkę odblaskową. Młodzież miała okazję nie tylko obejrzeć stanowiska pracy w firmie, ale również poznać warunki jakie tam panują (m.in. pyły, wysoka temperatura oraz hałas), a także czynności jakie wykonują pracownicy każdego dnia. Uczniowie bardzo szczegółowo zostali zapoznani z historią powstania firmy, jej filiami, które znajdują się w Ujściu (woj. Wielkopolskie) i w Wyszkowie (woj. Mazowieckie), a co najważniejsze z technologią produkcji szkła. Ponadto przy użyciu specjalistycznych narzędzi mogli samodzielnie zbadać, czy świeżo wyprodukowane słoiki nie mają żadnych wad. Na końcu spotkania każdy z uczniów otrzymał od przedstawiciela firmy Ardagh Glass S.A. upominki w postaci firmowych gadżetów, które z pewnością będą im przypominać o roli opakowań szklanych w procesach recyklingu.

Dnia 22.01.2020r. uczniowie klas siódmych i ósmych, którzy są uczestnikami projektu unijnego "Moja wiedza-moja przyszłość" udali się z panią Marleną Ciemniak do Hurtowni Elektrotechnicznej VOLTA. Firma ta specjalizuje się w branży oświetlenia, kamer termowizyjnych, centrali telefonicznych, automatyki oraz narzędzi. Celem wyjścia było m.in. zapoznanie się z czynnościami, jakie wykonują poszczególni pracownicy w ciągu dnia, a także zbadanie czy firma specjalizująca się w powyższej branży zatrudnia tylko i wyłącznie płeć męską, która zazwyczaj kojarzy się uczniom z zawodem elektryka. Oprócz obejrzenia asortymentu sklepu, a także salonu lamp uczniowie mieli dostęp do pomieszczeń biurowych, w których pracują specjaliści z różnych branż m.in. informatycy i programiści. Młodzież mogła porozmawiać z każdym pracownikiem o czynnościach, które należą do ich codziennych obowiązków. Uczniowie zostali również zachęceni do odbywania stażu zawodowego, a także do podjęcia pracy w okresie wakacyjnym. Większość uczniów była przekonana przed wejściem do firmy, że hurtownia elektrotechniczna z pewnością zatrudnia wyłącznie mężczyzn. Niemniej jednak poznanie większości kadry pozwoliło obalić ten stereotyp, bowiem okazało się, że ponad połowę pracowników stanowią kobiety. Na końcu spotkania każdy z uczniów otrzymał od przedstawicieli firmy VOLTA upominki w postaci firmowych gadżetów, które z pewnością zostaną wykorzystane na zajęciach lekcyjnych.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem filmowym zawierającym 10 porad dotyczących bezpieczeństwa dzieci podczas zimowego wypoczynku.
Link do filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=3UMLbjkEzAE

Jesteś tutaj: Home Aktualności