Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

godlo polski

Kontakt

ul. Wrocławska 264

63-800 Gostyń

tel/fax: 65 572 04 95

e-mail: sp2@gostyn.pl

Lokalizacja szkoły

Patron szkoły

W marcu klasy pierwsze wzięły udział w kampanii zorganizowanej przez Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego, dotyczącej działań edukacyjno-informacyjnych w zakresie prawidłowego gospodarowania odpadami komunalnymi, a w szczególności właściwej ich segregacji. W związku z zorganizowaną akcją pierwszaki obejrzały przedstawienie lalkowe pt: "Małe śledztwo w wielkiej sprawie", dzięki któremu nasi najmłodsi uczniowie poszerzyli swoje wiadomości z zakresu ekologii.

"Podziwu godna liczba π…” – pisała o niej Wisława Szymborska. 14 marca liczba π obchodzi swoje święto. W tym roku w naszej szkole po raz pierwszy obchodziliśmy Światowy Dzień Liczby π. W tym dniu odbyły się trzy konkursy. "Mistrzem pamięci liczby π" została Maria Kaczmarek z klasy 7b, która zapamiętała liczące 139 cyfr rozwinięcie liczby π. W quizie „Co wiem o liczbie π” zwyciężył Adam Bujak z kl. 4b, natomiast najlepszy mem o liczbie π przygotował Dawid Mucha z kl. 4c.
IMG 20190318 074933

Psycholog pani Maria Rotkiel jest terapeutką poznawczo – behawioralną oraz specjalistką PR. Prowadzi liczne warsztaty, doradztwo zawodowe, treningi efektywności oraz terapie (grupowe, rodzin, par), a także psychoterapię indywidualną dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W kręgu zainteresowań pani Rotkiel znajdują się także: rozwój osobisty, wizerunek medialny, interwencje kryzysowe, negocjacje i mediacje, chorobowe zaburzenia nastroju, agresja i uzależnienia. I właśnie na temat tych dwóch zagadnień mówiła 11 marca 2018 r. na szkoleniowym posiedzeniu Rady Pedagogicznej. Wspomniała także o zagrożeniu depresją, próbach samobójczych i samobójstwach wśród dzieci i młodzieży. Podkreślała, że należy być bardzo wyczulonym na nastroje młodych ludzi i nie bagatelizować ich problemów.

Jesteś tutaj: Home Aktualności