Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

godlo polski

Kontakt

ul. Wrocławska 264

63-800 Gostyń

tel/fax: 65 572 04 95

e-mail: sp2@gostyn.pl

Lokalizacja szkoły

Patron szkoły

Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w zbiórce karmy dla kotów ze schroniska w Dalabuszkach. Uczniowie wykazali się ogromnym sercem dla zwierząt – przynieśli aż 258 kg karmy.

W środę, 11 grudnia, uczniowie klas 1a i 1c, odwiedzili Starostwo Powiatowe w Gostyniu. Do urzędu zaprosiła nas Pani Joanna Jakubiak, która jest główną specjalistką w Biurze Promocji i Rozwoju Powiatu, rzeczniczką prasową, a prywatnie także mamą uczennicy naszej szkoły. Przedstawiła ona prezentację na temat funkcjonowania Powiatu Gostyńskiego i ciekawie opowiadała, czym zajmują się pracownicy urzędu. Uczniowie poczuli się przez chwilę jak członkowie Rady Powiatu, ponieważ mieli okazję wysłuchać dźwięku ręcznego dzwonka, używanego podczas obrad. Pan Starosta, Robert Marcinkowski, zaprosił pierwszaków do swojego gabinetu i opowiadał o wykonywanej pracy. Dzieci zadawały wiele ciekawych pytań, na które Starosta, z chęcią odpowiadał. Dużą radość, sprawiła uczniom możliwość zajęcia na chwilę miejsca w fotelu Pana Marcinkowskiego. W sali posiedzeń, przywitał nas Pan Szymon Jakubowski – członek Zarządu Powiatu. Dzieci miały również możliwość uczestniczenia w zajęciach praktycznych, prowadzonych przez Panią Honoratę Perdon – inspektorkę w Wydziale Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa. Dowiedziały się, jak ważna jest dbałość o środowisko naturalne oraz co można, a czego nie wolno spalać w piecu. Pierwszoklasiści z chęcią segregowali różne rodzaje odpadów. Wizyta w Starostwie była dla wszystkich wspaniałą przygodą i nowym doświadczeniem. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

W poniedziałek, 9 grudnia, uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim pod patronatem Burmistrza Gostynia w Daleszynie. Tym razem tematyka związana była ze Świętami Bożego Narodzenia. SP 2 reprezentowało troje uczniów – finalistów szkolnego etapu konkursu. Wszyscy wykazali się dużym talentem recytatorskim. Jury przyznało Lenie Młynarczyk z kl. 2b II miejsce w kategorii klas drugich, natomiast Magdalenie Ciesielskiej z kl. 3b - II miejsce w kategorii klas trzecich. Serdecznie gratulujemy!

27 listopada 2019 roku odbyły się Szkolne Eliminacje Gminnego Konkursu Recytatorskiego "Święta tuż, tuż...". W konkursie uczestniczyło 24 uczniów z klas I-III. Wszyscy uczestnicy reprezentowali wysoki poziom interpretacji wierszy. Szczególne uznanie należy się pierwszoklasistom, którzy dzielnie konkurowali ze starszymi kolegami i koleżankami.
W wyniku obrad jury wyłoniło zwycięzców, którzy otrzymali dyplomy oraz gromkie brawa pozostałych uczestników konkursu.
W kategorii klas pierwszych:
I miejsce: Grzegorz Cichowski kl. I a
II miejsce: Alicja Zagata i Anna Sekuła kl. I b, Martyna Biderman kl. I c
III miejsce: Barbara Jakubiak kl. I a, Marek Adamski kl. I c
Wyróżnienia: Wiktoria Kaczmarek kl. I b, Eryk Włodarczak kl. I c.
W kategorii klas drugich:
I miejsce: Lena Młynarczyk kl. II b
II miejsce: Patrycja Kryłowska kl. II c
III miejsce: Wojciech Konieczny kl. II a, Martyna Janowska kl. II a, Martyna Matuszak kl. II b
Wyróżnienie: Anna Bogdańska i Anna Prywer kl. II c.
W kategorii klas trzecich:
I miejsce: Magdalena Ciesielska kl. III b
II miejsce: Letycja Reisner kl. III c
III miejsce: Karolina Konieczna kl. III c
Wyróżnienie: Zuzanna Zawodna kl. III c, Zuzanna Puślecka kl. III b.
Laureaci: Grzegorz Cichowski, Lena Młynarczyk, Magdalena Ciesielska będą reprezentowali szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim "Święta tuż, tuż...", który odbędzie się 09 grudnia 2019 r. w Szkole Podstawowej im. J. Kusocińskiego w Daleszynie.
Serdecznie gratulujemy!!!

Jesteś tutaj: Home Aktualności