Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

godlo polski

Kontakt

ul. Wrocławska 264

63-800 Gostyń

tel/fax: 65 572 04 95

e-mail: sp2@gostyn.pl

Lokalizacja szkoły

Patron szkoły

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 z wielkim żalem i smutkiem żegna

naszą  Uczennicę Amelię Frąckowiak.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się 23 listopada 2019 roku, w sobotę, o godzinie 14:00,

w Bazylice Świętogórskiej.

 

wstazka zalobna

 

Klasy 6C i 6D dzięki uprzejmości rodzica - p. Karoliny Mikosz w dniu 04.11.2019r. pojechały do HTS MEDIJ – PĘPOWO.  Uczniowie zostali oprowadzeni po zakładzie – zwiedzili nowoczesną pralnię, podzieloną na część "brudną" i "czystą", zapoznali się ze stanowiskami pracy oraz obowiązkami pracowników. Głównym celem była realizacja doradztwa zawodowego w celu poznania przez uczniów różnych miejsc pracy i zawodów. To była bardzo interesująca wizyta. Być może wśród uczniów z klas są osoby, które w przyszłości będą pracować w tym nowoczesnym zakładzie. Dziękujemy za poświęcony czas: p. Iwonie Koniecznej oraz p. Annie Boruszewskiej, które wsparły opiekę nad dziećmi podczas wyjazdu.

Czworo uczniów z naszej szkoły: Bartek Kubiak, Bartek Mader, Kacper Rajewski i Przemek Bartkowiak, wzięło udział w I Gminnym Turnieju Gry w FIFĘ organizowanym przez Młodzieżową Radę Miejską w Gostyniu. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale a najlepsi nagrody.

15.11.2019 r. klasy 7a oraz 7b udały się do SP nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Gostyniu na pokaz Mobilnego Planetarium "Astrolab", które na co dzień można spotkać w Poznaniu. Pokaz odbył się w sali lekcyjnej, w której ustawiono ogromny szary namiot o kształcie kuli. W jej wnętrzu znajdował się projektor oraz materace, na których mogli usiąść uczniowie. Prowadząca, pracownik naukowy Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, wyświetliła, korzystając z półkolistego rzutnika, film, który dotyczył zarówno historii Wszechświata, jak i Układu Słonecznego oraz najważniejszych z jawisk fizycznych, które w nim zachodzą. Następnie prelegentka zapoznała uczniów ze sposobami utylizacji tzw. śmieci kosmicznych, czyli odpadów pozostałych ze zniszczonych obiektów do badania przestrzeni kosmicznej. Młodzi badacze mieli okazję poczuć się jak zdobywcy kosmosu i wyrazili chęć obejrzenia w przyszłości podobnego widowiska. Mam nadzieję, że pokaz w mini-planetarium przyczyni się do rozwinięcia zainteresowań astronomicznych uczniów i zachęci ich do regularnego spoglądania na niebo.

Jesteś tutaj: Home Aktualności