Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

godlo polski

Kontakt

ul. Wrocławska 264

63-800 Gostyń

tel/fax: 65 572 04 95

e-mail: sp2@gostyn.pl

Lokalizacja szkoły

Patron szkoły

Wraz z nadejściem nowego roku szkolnego rozpoczęło swoją działalność kółko majsterkowicza, na którym dzieci rozwijają zdolności i zainteresowania konstrukcyjno-techniczne. Na zajęciach poznają działanie różnych sprzętów potrzebnych do majsterkowania, takich jak: żelazko, maszyna do szycia, skrzynia z narzędziami, pirograf, koło garncarskie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

W środę 9 października 2019 r. klasa II c wybrała się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu. Głównym celem było zapoznanie uczniów z pracą policjantów, zwiedzanie budynku komendy i przypomnienie ważnych zasad bezpieczeństwa. Wizyta rozpoczęła się na dyżurce, gdzie przywitała nas pani policjantka. Zwiedzanie pomieszczeń służbowych rozpoczęło się od stanowiska kierownika, czyli miejsca, gdzie pracuje dyżurny jednostki i kieruje patrolami. Wiele emocji wśród dzieci wzbudziło pomieszczenie dla osób zatrzymanych. Następnie uczniowie mieli okazję zobaczyć sprzęt pomocny w codziennej pracy policjantów, w tym pałkę policyjną i kajdanki. Na parkingu dzieci obejrzały wóz policyjny. To była interesująca wizyta. Być może wśród koleżanek i kolegów z klasy II c są osoby, które w przyszłości założą policyjny mundur i będą pracować w miejscu swojej dzisiejszej wycieczki.

W poniedziałek, 7 października, dzieci z klasy II a i III a wybrały się na wycieczkę do lasu. Przewodnikiem po leśnych ścieżkach był pan leśniczy Konrad Świtalski. Opowiedział on o swojej pracy i pokazał wiele przyrodniczych ciekawostek, m.in. tamę zbudowaną przez bobry na rzece Dąbrówce i dwustuletni dąb. Atrakcją było też grzybobranie. Oprócz pięknych muchomorów, które zostawiliśmy dla leśnych zwierząt, w koszykach znalazły się czubajki kanie, czyli grzyby sowy. Humory wszystkim dopisywały. Wyprawa okazała się bardzo udana.

Dobrze zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły w Mistrzostwach Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Chłopcy zajęli 2. Miejsce, minimalnie przegrywając awans do finału wojewódzkiego, a dziewczęta były o krok od miejsca na podium, ostatecznie zajmując 4. miejsce. Gratulujemy.

Jesteś tutaj: Home Aktualności