Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

godlo polski

Kontakt

ul. Wrocławska 264

63-800 Gostyń

tel/fax: 65 572 04 95

e-mail: sp2@gostyn.pl

Lokalizacja szkoły

Patron szkoły

Karnawał to czas radosnej zabawy. W środę 7 lutego odbyła się dyskoteka klasowa, na której bawili się uczniowie klasy 6a i 6b. W sali rozbrzmiewały rytmy różnych utworów muzycznych, którym towarzyszyły pląsy tancerzy. Wszystkim dopisywały humory, każdy świetnie spożytkował energię w tańcu i licznych konkursach. Do zobaczenia w przyszłym roku!

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie klasy 1b z wychowawcą i mamą Zosi Stefaniak, panią Martą, wybrali się do Głuchowa. Celem wyjazdu było poznanie życia ludzi na wsi i codziennych obowiązków gospodarza oraz poznanie tradycji i zwyczajów związanych z Bożym Narodzeniem. Naszą wizytę w Głuchowie rozpoczęliśmy od zwiedzania gospodarstwa rolnego, potem udaliśmy się do Muzeum Łaciatej Wsi. Sporą atrakcją było dojenie sztucznej krowy. Dzieci wyrabiały ciasto, wykrawały i ozdabiały pierniki. Miłym akcentem kończącym nasz pobyt w Łaciatej Wsi była wizyta św. Mikołaja, który obdarował wszystkich uczestników warsztatów drobnymi upominkami. Długo będziemy wspominać nasz wspólny klasowy wyjazd.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację finału WOŚP w naszej szkole. Zebraliśmy 1192,87 zł!

W piątek z całą klasą wybraliśmy się do Przedszkola nr 4 przy ulicy Starogostyńskiej. Powitały nas pani dyrektor Małgorzata Wesołowska oraz mama Zosi, pani Marzena Ludwiczak, która opowiedziała nam o przedszkolu liczącym już 50 lat! Później obejrzeliśmy występ małych artystów. Przedszkolaki odegrały jasełka i pięknie zaśpiewały kolędy. Zachwyciły nas ślicznymi strojami i umiejętnościami aktorskimi. Po zakończeniu występu nagrodziliśmy małych artystów ogromnymi brawami. Mama Zosi oprowadziła nas po przedszkolu. Pokazała nam magiczne urządzenie multimedialne. Wyświetliła wiele gier, wszyscy chcieliśmy pograć! Dzieci podarowały nam śliczne serduszka z masy solnej. Serdecznie podziękowaliśmy za jasełka oraz gościnę.

Julia Szymoniak, kl. 4d

Jesteś tutaj: Home Aktualności