Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

godlo polski

Kontakt

ul. Wrocławska 264

63-800 Gostyń

tel/fax: 65 572 04 95

e-mail: sp2@gostyn.pl

Lokalizacja szkoły

Patron szkoły

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia klasa 4a z wychowawcą i mamą Marty Wasielewskiej panią Katarzyną, wybrała się na wycieczkę do Krobi. Zwiedzaliśmy Muzeum Stolarstwa i Biskupizny ze szczególnym uwzględnieniem eksponatów związanych z tradycją bożonarodzeniową na Biskupiznie. Gospodarzem i naszym przewodnikiem po tym miejscu był pan Marek Hałas. Wysłuchaliśmy z uwagą legendy o św. Mikołaju - patronie krobskiej fary. Dowiedzieliśmy się jak wygląda i z czego składa się strój biskupi. Pracowaliśmy w grupach, z dużym zaangażowaniem nad zilustrowaniem legendy o św. Mikołaju. Wykonaliśmy piękne obrazki za pomocą farb plakatowych i o nich opowiedzieliśmy. kolejnym punktem naszej wycieczki były warsztaty rękodzielnicze. Naszym zadaniem było wykonanie sakiewek św. Mikołaja-pomalowaliśmy orzechy włoskie na złoty kolor, ułożyliśmy po trzy sztuki na kawałku materiału i związaliśmy wstążeczką. I w ten sposób powstały małe sakiewki symbolizujące trzy złote kule - atrybuty św. Mikołaja, które są jednocześnie dekoracją na choinkę. Miłym akcentem kończącym nasz pobyt w muzeum było obdarowanie uczestników warsztatów piernikami przez św. Mikołaja. Zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia wróciliśmy do Gostynia. Miło będziemy wspominać nasz wspólny klasowy wyjazd.

 

Dnia 12 grudnia klasa 4b uczestniczyła w wycieczce do Muzeum Stolarstwa i Biskupizny w Krobi oraz w warsztatach ze Świętym Mikołajem.

Świadczenie usług sprzątania pomieszczeń szkolnych Szkoły Podstawowej Nr 2 w Gostyniu w 2018 roku.
Wynik postępowania - pobierz plik

W czerwcu 2017 ówczesna VIb zdobyła tytuł Wzorowej Klasy. Na zakończenie roku uczniowie dostali dyplom i gratulacje. Nagrodę odebrali w czwartek 14 grudnia 2017 r. Był nią wyjazd do Euro Jump Areny w Lesznie. Tam spędzili popołudnie, bawiąc się, wspinając się i skacząc do woli. Warto zdobywać punkty dodatnie za zachowanie!

Jesteś tutaj: Home Aktualności