Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

godlo polski

Kontakt

ul. Wrocławska 264

63-800 Gostyń

tel/fax: 65 572 04 95

e-mail: sp2@gostyn.pl

Lokalizacja szkoły

Patron szkoły

Święta Bożego Narodzenia to piękny czas pełen miłości, pojednania i wzruszeń. Wiąże się z nim wiele zwyczajów. Jednym z nich są jasełka. W naszej szkole w ostatnim dniu nauki przed świętami 22 grudnia odbyły się jasełka przygotowane przez sekcję apelową SU.

Dnia 19 grudnia uczniowie klas 4a i 6b oraz 20 grudnia uczniowie klas 3c i 3f odbyli niecodzienną wizytę - odwiedzili mieszkańców schroniska dla bezdomnych zwierząt. Podczas pobytu pani Hejnowicz - wolontariusz schroniska oraz pracownicy placówki zapoznali dzieci z zasadami, jakie obowiązują w schronisku, opowiedzieli kilka historii o psach, które trafiły do przytuliska, odpowiadali na liczne pytania dotyczące opieki nad zwierzętami oraz oprowadzili uczniów po obiekcie. Uczniowie zwiedzili kociarnię, obejrzeli boksy dla psów i z zainteresowaniem przyglądali się podopiecznym placówki. Wyprawa do schroniska uświadomiła im, jak bardzo trzeba być odpowiedzialnym i roztropnym, decydując się na posiadanie zwierzęcia w domu. Samo pragnienie, aby mieć psa czy kota, to za mało. Każdy musi wiedzieć, że żywe stworzenie potrzebuje codziennej strawy, pielęgnacji, akceptacji i ciepła. Za właściwe traktowanie odwdzięczy się wtedy przywiązaniem i bezgranicznym oddaniem. Bowiem, jak powiedział Josh Billings: "Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego".

Klasy 4a i 6b

Klasy 3c i 3f

Kolejny raz uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji charytatywnej na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dalabuszkach. Jej celem było zebranie karmy dla psów i kotów z przytuliska. Dzieci bardzo aktywnie zaangażowały się w akcję, co przełożyło się na ogromną ilość zebranej karmy. Troska o los pokrzywdzonych czworonogów to zarazem piękny przejaw empatii i bezinteresownej chęci niesienia pomocy. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w akcji, za wrażliwość, szczodrość i wspaniałą postawę. Zebraliśmy rekordową ilość karmy - 702, 493 kg. Karma została przekazana przez koordynatora akcji do schroniska.

Zakończyliśmy szkolną akcję charytatywną "Mikołaje 2017", której organizatorem są PCPR i Stowarzyszenie DZIECKO. Uczniowie naszej szkoły przynieśli dary, które pozwolą radośniej spędzić Święta tym, którzy je dostaną. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli zbiórkę.

Jesteś tutaj: Home Aktualności