Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

godlo polski

Kontakt

ul. Wrocławska 264

63-800 Gostyń

tel/fax: 65 572 04 95

e-mail: sp2@gostyn.pl

Lokalizacja szkoły

Patron szkoły

Dnia 12 grudnia klasy Ia i Ic wzięły udział w wycieczce do fabryki bombek w Nowej Obrze k. Koźmina. Dzieci zwiedziły fabrykę. Uczestniczyły w warsztatach plastycznych. Każdy miał możliwość ozdobienia czterech bombek.

Dnia 11 grudnia uczniowie klasy III b i III c wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Fabryki Bombek Choinkowych w Koźminie. Wycieczka miała na celu zwiedzanie fabryki, w której produkcja odbywa się ręcznie a także zapoznanie z procesem powstawania ozdób choinkowych. Zwiedzanie obejmowało cały proces wytwórczy, od szklanej rurki do gotowego produktu jaki możemy spotkać na sklepowych półkach. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach plastycznych, gdzie własnoręcznie, według własnego pomysłu pod kierunkiem instruktora ozdabiali bombki choinkowe. Na zakończenie wycieczki wszystkie dzieci otrzymały bombki choinkowe z własnym imieniem oraz bombki, które wcześniej sami ozdabiali. Dzieci wróciły do szkoły zadowolone, pełne wspaniałych wrażeń. Wizyta w tym miejscu niewątpliwie wprowadziła nas w świąteczny nastrój. Tegoroczne święta będą na pewno wspaniałe, bowiem na choinkach uczniów będzie ich piękna kolorowa bombka. To była naprawdę udana wycieczka!!

5 grudnia 2017 roku w Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia Krajowych Certyfikatów Szkoły Promującej Zdrowie. Zgodnie z procedurą nadawania certyfikatu, Minister Edukacji Narodowej – Anna Zalewska przyznała to prestiżowe wyróżnienie naszej szkole. Przyznanie certyfikatu jest potwierdzeniem, że szkoła pracuje zgodnie z modelem szkoły promującej zdrowie oraz wyrazem uznania za dotychczasowe osiągnięcia, będące wynikiem wieloletniej pracy.

30 listopada w ramach andrzejek, klasy 4c i 4d uczestniczyły w jednodniowej wycieczce do Poznania. Najpierw dzieci mogły aktywnie spędzić czas w Parku Trampolin – Jump Arenie. Następnie udali się do Laboratorium Wyobraźni, gdzie m.in. samodzielnie wykonywali eksperymenty pod okiem ekspertów, uczestniczyli w wystawie użytkowej, gdzie dowiedzieli się np. jak działają alarmy, co widzi telefon, itp. oraz rozwiązywali andrzejkowe łamigłówki. Cały program, podczas którego uczniowie się świetnie bawili, a jednocześnie uczyli, oparty był na Nowej Podstawie Programowej obowiązującej w szkołach. Ta aktywna wycieczka do Poznania zakończyła się w McDonald’s i dostarczyła dzieciom wielu pozytywnych emocji, które na pewno długo pozostaną w pamięci. Dla wszystkich był to bardzo miło spędzony czas.

Jesteś tutaj: Home Aktualności