Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

godlo polski

Kontakt

ul. Wrocławska 264

63-800 Gostyń

tel/fax: 65 572 04 95

e-mail: sp2@gostyn.pl

Lokalizacja szkoły

Patron szkoły

27 września 2019 r. obchodziliśmy Święto Patrona, generała Tadeusza Kutrzeby. Były to już czterdzieste obchody, bo nasza szkoła nosi jego imię od 1979 r. Z tej okazji klasa VIIIb zaprezentowała sylwetkę generała na uroczystym apelu – występujący przedstawili najważniejsze fakty z jego życia i wiersze nawiązujące wymową do września 1939 r. Lena Łagoda i Natalia Eitner z VIb oraz Marysia Kaczmarek z VIIIb uświetniły uroczystość pięknym wykonaniem piosenek "Tu właśnie jest moja ojczyzna" i "Biały krzyż". Nawiązując do hasła „Odważni i uczciwi jak on”, uczniowie z VIb wystąpili z montażem słowno-muzycznym o radości, odwadze, szacunku i pomocy dla drugiego człowieka. Piosenka zespołu "Akurat" pt. "Lubię mówić z tobą" w wykonaniu Magdy Wojtkowiak z VIIb, Patrycji Organistki z VIIa, Marysi Kaczmarek, Leny i Natalii okazała się przebojem tej części występu, a refren był wielokrotnie odśpiewany przez wszystkich obecnych w hali. Następnie dyrektor Waldemar Minta złożył życzenia społeczności szkolnej i wręczył nagrody uczniom klas trzecich i drugich, którzy wygrali w konkursach związanych z naszym patronem. Po apelu w klasach II – VIII odbyły się klasowe konkursy pięknego czytania – Klasowi Mistrzowie odebrali dyplomy i puchary z rąk bibliotekarki szkolnej pani Anny Juski. Będą reprezentowali swoje klasy w szkolnym finale 10 października. Klasy pierwsze brały udział w zawodach sportowych w hali i zajęciach z wychowawczyniami. Kolejnym punktem obchodów była prezentacja na temat generała Kutrzeby i konkurs na platformie Kahoot, w którym wzięły udział kilkuosobowe reprezentacje klas III – VIII. Wygrała Vb. Na zakończenie, podobnie jak rok temu, nauczyciele i uczniowie klas ósmych rozegrali mecz w piłkę ręczną. Wynik nie miał większego znaczenia, ważne okazało się samo spotkanie w innej niż na co dzień sytuacji, możliwość kibicowania i entuzjazm, z jakim publiczność witała każdą bramkę i każdą ładną obronę.

We wtorek 24 września 2019 r. dzięki uprzejmości pani Karoliny Romanowskiej, mamy Jakuba, klasa 2b miała przyjemność gościć pana Karola Urbaniaka, wykonującego zawód fryzjera. Pan Karol podczas spotkania opowiedział o przydatności i użyteczności swojego zawodu, pokazał różne akcesoria i narzędzia potrzebne do tej pracy. Chętnie też udzielał odpowiedzi na wiele pytań, które zadawali uczniowie. Dzięki spotkaniu dzieci poznały bliżej pracę fryzjera. Dziękujemy za mile i pożytecznie spędzony czas.

Rok szkolny 2019/2020 rozpoczął się 2 września. Na uroczystym otwarciu dyrektor Waldemar Minta powitał uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli. Wszystkim życzył sukcesów w nauce, w życiu, w pracy. Następnie powitał nowych nauczycieli i oddał głos gościom – pani Aldonie Grześkowiak Naczelniczce Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych oraz księdzu Pawłowi Dąbrowskiemu proboszczowi św. Ducha, którzy przyłączyli się do życzeń dyrektora i podkreślili ważną rolę rodziców w osiąganiu sukcesów przez dzieci. Na koniec uczniowie klas piątych i trzecich zaprezentowali występ artystyczny, a prowadzący akademię Dawid i Amelia z Vc życzyli wszystkim powodzenia.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020
DLA UCZNIÓW KLAS I - VIII
ODBĘDZIE SIĘ 2 WRZEŚNIA 2019 ROKU O GODZINIE 8.00
NA BOISKU SZKOLNYM

Jesteś tutaj: Home Aktualności