Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

godlo polski

Kontakt

ul. Wrocławska 264

63-800 Gostyń

tel/fax: 65 572 04 95

e-mail: sp2@gostyn.pl

Lokalizacja szkoły

Patron szkoły

28 listopada w Komendzie Powiatowej Policji w Gostyniu odbyło się spotkanie z laureatami konkursu "Zawsze bezpiecznie" oraz inauguracja "Elementarza bezpieczeństwa" ilustrowanego pracami dzieci, w tym Martyna Gendery z klasy IIIe. Policja poinformowała przybyłych, że elementarz będzie rozdawany dzieciom z klas I-III w szkołach powiatu gostyńskiego. Elementarz oprócz prac laureatów zawiera krzyżówkami, rebusy. Zwraca uwagę na prawidłowe zachowania w miejscach publicznych, w szkole, na drodze. Porusza też temat kontaktu z nieznajomymi czy ataku psa.

W szkole odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Gostyniu. Zgłosiły się cztery kandydatki, które ubiegały się o trzy mandaty:
- Wiktoria Kasperska
- Klaudia Matuszyk
- Zuzanna Stercuła
- Paulina Woźniak
Po podliczeniu głosów radnymi zostały Klaudia Matuszyk, Zuzanna Stercuła i Paulina Woźniak. Gratulujemy!

We wtorek 14 listopada o godzinie 11.30 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu odbyło się spotkanie ze znaną i lubianą autorką książek dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych, panią Grażyną Bąkiewicz - historykiem i pedagogiem. W spotkaniu uczestniczyły klasy VIb i VIIb. Autorka opowiadała o tym, jak została pisarką i o swoim debiucie literackim "O Melba!" , za który zdobyła nagrodę IBBY (międzynarodowej organizacji zajmującej się promocją literatury dziecięcej i młodzieżowej). Pozycja została uznana za Książkę Roku 2002. Pisarka przedstawiła krótko swoją drogę do pisarstwa. Mówiła też o książkach dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które napisała. Krótkie streszczenia ich treści, wywołały duże zainteresowanie. Odpowiadając na pytania młodzieży, pani Bąkiewicz twierdziła, że tematy czerpie z obserwacji życia i bardzo jej w pisaniu pomaga to, że uczyła kiedyś historii w szkole. Podkreślała, że pisanie, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży, sprawia jej wiele satysfakcji. Zachęcała do pisania, bo to świety sposób na radzenie sobie z różnymi emocjami. Istniała możliwość zakupu książek pani Bąkiewicz, a także otrzymania wpisu z dedykacją, z czego kilka osób skorzystało.

11 listopada 1918 r. Polska odzyskała niepodległość. 99 lat później 10 listopada 2017 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z tej ważnej okazji. Po powitaniu wszystkich przybyłych uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły rozpoczęła się część artystyczna, którą poprzedziło wspólne odśpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego". Uczniowie klas piątych przybliżyli widzom historię naszego kraju – czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z map świata, a potem Polacy starali się o wolność, aż wreszcie się to udało. Akademia była przedstawiona w bardzo ciekawej formie – wykonawcy ubrani na czarno, biało i czerwono recytowali wiersze i śpiewali pieśni. Za nimi widać było dekorację, która podkreślała podniosły nastrój.

Jesteś tutaj: Home Aktualności