Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

godlo polski

Kontakt

ul. Wrocławska 264

63-800 Gostyń

tel/fax: 65 572 04 95

e-mail: sp2@gostyn.pl

Lokalizacja szkoły

Patron szkoły

Kolejny raz uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji charytatywnej na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dalabuszkach. Jej celem było zebranie karmy dla psów i kotów z przytuliska. Dzieci bardzo aktywnie zaangażowały się w akcję, co przełożyło się na ogromną ilość zebranej karmy. Troska o los pokrzywdzonych czworonogów to zarazem piękny przejaw empatii i bezinteresownej chęci niesienia pomocy. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w akcji, za wrażliwość, szczodrość i wspaniałą postawę. Zebraliśmy rekordową ilość karmy - 702, 493 kg. Karma została przekazana przez koordynatora akcji do schroniska.

Zakończyliśmy szkolną akcję charytatywną "Mikołaje 2017", której organizatorem są PCPR i Stowarzyszenie DZIECKO. Uczniowie naszej szkoły przynieśli dary, które pozwolą radośniej spędzić Święta tym, którzy je dostaną. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli zbiórkę.

Dnia 12 grudnia klasy Ia i Ic wzięły udział w wycieczce do fabryki bombek w Nowej Obrze k. Koźmina. Dzieci zwiedziły fabrykę. Uczestniczyły w warsztatach plastycznych. Każdy miał możliwość ozdobienia czterech bombek.

Dnia 11 grudnia uczniowie klasy III b i III c wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Fabryki Bombek Choinkowych w Koźminie. Wycieczka miała na celu zwiedzanie fabryki, w której produkcja odbywa się ręcznie a także zapoznanie z procesem powstawania ozdób choinkowych. Zwiedzanie obejmowało cały proces wytwórczy, od szklanej rurki do gotowego produktu jaki możemy spotkać na sklepowych półkach. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach plastycznych, gdzie własnoręcznie, według własnego pomysłu pod kierunkiem instruktora ozdabiali bombki choinkowe. Na zakończenie wycieczki wszystkie dzieci otrzymały bombki choinkowe z własnym imieniem oraz bombki, które wcześniej sami ozdabiali. Dzieci wróciły do szkoły zadowolone, pełne wspaniałych wrażeń. Wizyta w tym miejscu niewątpliwie wprowadziła nas w świąteczny nastrój. Tegoroczne święta będą na pewno wspaniałe, bowiem na choinkach uczniów będzie ich piękna kolorowa bombka. To była naprawdę udana wycieczka!!

Jesteś tutaj: Home Aktualności