Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

godlo polski

Kontakt

ul. Wrocławska 264

63-800 Gostyń

tel/fax: 65 572 04 95

e-mail: sp2@gostyn.pl

Lokalizacja szkoły

Patron szkoły

Finał Powiatu Gostyńskiego w halowe piłce nożnej odbył się w naszej szkole. Do rywalizacji przystąpiło pięć drużyn, które zwycięsko przebrnęły przez pierwszą rundę eliminacji. Były to reprezentacje SP nr 2 w Gostyniu, SP nr 5 w Gostyniu, SP nr 1 Gostyniu, SP w Pępowie i SP w Borku. Zespoły rywalizowały systemem "każdy z każdym". Nasza drużyna walczyła dzielnie i zajęła 2 miejsce.
Ostateczna kolejność mistrzostw:
1. SP 5 Gostyń
2. SP 2 Gostyń
3. SP Borek
4. SP 1 Gostyń
5. SP Pępowo
Naszą szkołę reprezentowali: Kacper Rajewski, Kacper Łaniak, Szymon Ludwiczak, Joanna Leśniak, Mateusz Nowak, Jakub Wiatrowski, Bartek Konstanty, Jan Jakubiak, Antek Bonawenturczyk, Michał Mikosz, Kinga Krówka.

19 października 2017 r. przedstawiciele klas trzecich brali udział w Międzyszkolnych Zawodach Sportowych dla uczniów klas I-III pod hasłem "Złość schowaj do kieszeni" organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 1 w Gostyniu. Celem sportowej rywalizacji było propagowanie kultury fizycznej, wdrażanie do współpracy i współzawodnictwa zespołowego oraz rozwijanie wśród dzieci zainteresowania aktywnym spędzaniem czasu wolnego. W zmaganiach brało udział 9 drużyn z gminy Gostyń. Organizatorzy przygotowali wiele ciekawych konkurencji. Nasi reprezentanci wywalczyli 3 miejsce. Wszyscy zawodnicy dostali medale. Ponadto na młodych sportowców czekał słodki poczęstunek. Zawody były pasjonujące i przebiegały w znakomitej atmosferze. Gratulujemy miejsca na podium.

Tradycją naszej szkoły jest, że w drugiej połowie października uczniowie klas pierwszych składają ślubowanie i zostają przyjęci do społeczności szkolnej. Do tej uroczystości przygotowywali się od pierwszych dni września. Poznali prawa i obowiązki, zapoznali się z zasadami zachowania panującymi w szkole, zdobywali wiedzę z różnych dziedzin. W tym wyjątkowym dniu pierwszoklasiści wyglądali bardzo uroczyście w strojach galowych. Przejęci byli tym, że do sali gimnastycznej przybyli ich rodzice, a także dyrekcja szkoły i nauczyciele. Uroczystość rozpoczęło wystąpienie dyrektora pana Waldemara Minty, który powitał wszystkich zebranych i podkreślił, że pierwszoklasiści po akcie ślubowania zostaną już oficjalnie przyjęci do społeczności Szkoły Podstawowej nr 2 w Gostyniu. Złożył życzenia dzieciom i ich rodzicom i wyraził nadzieję na dobrą współpracę. Wychowawczynie klas pierwszych, panie Maria Bilińska, Marzena Gaszek i Katarzyna Pospieszyńska, przygotowały wspólnie z uczniami program artystyczny pt. "Podróż w cudowny świat wiedzy", w którym brali udział wszyscy pierwszoklasiści oraz prowadzące spotkanie uczennice VIIb, Zuzanna i Ines. Dzieci, tropiciele wiedzy, pokazały, że są gotowe stać się uczniami. Ślubowanie odbyło się w obecności Sztandaru Szkoły. Pasowania za pomocą wielkich ołówków dokonali dyrektor pan Waldemar Minta i zastępca dyrektora pani Donata Dolatowska. Pasowanie zakończyło się wręczeniem pamiątkowych dyplomów i wspólnymi zdjęciami klas pierwszych z wychowawczyniami.

Jesteś tutaj: Home Aktualności