Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

godlo polski

Kontakt

ul. Wrocławska 264

63-800 Gostyń

tel/fax: 65 572 04 95

e-mail: sp2@gostyn.pl

Lokalizacja szkoły

Patron szkoły

W październikowe popołudnie uczniowie klas 6a, 6b, 5a i 4b obejrzeli w gostyńskim kinie "Pod Kopułą" film przygodowy pt. "Tarapaty". Ta sprawnie opowiedziana, żartobliwa i jednocześnie trzymająca w napięciu historia nastolatków, pokazała młodym widzom, że można pokonać nieufność i otworzyć się na przyjaźń. W dobie internetu i smartfonów młodzi widzowie przekonali się, że słowa pisarki Tove Jansson wypowiedziane w drugiej księdze "Muminków": "Jedyne, co miało jakieś znaczenie, to to, że znalazłem mojego pierwszego przyjaciela, a tym samym zacząłem naprawdę żyć" - są nadal bardzo aktualne.

29 września 2017 r. nasza szkoła przyłączyła się do akcji popularyzującej uczenie się matematyki w czasie zabawy. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) odbył się po raz siódmy. Jest to akcja edukacyjna, która odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. Jej celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. 

28 września obchodziliśmy Dzień Patrona. Święto szkoły poświęcone generałowi Tadeuszowi Kutrzebie rozpoczął uroczysty apel, w którym wystąpili uczniowie klas siódmych. Występujący przypomnieli sylwetkę generała uczniom i nauczycielom zebranym przed sceną w parku. Pamięć generała i jego żołnierzy uczczono minutą ciszy. Następnie dyrektor Waldemar Minta złożył życzenia społeczności szkolnej i wręczył nagrody uczniom klas trzecich i drugiej, którzy wygrali w konkursach związanych z naszym patronem. Po apelu dużo się działo. Wszystkie klasy uczyły się udzielać pierwszej pomocy. W roli nauczycieli wystąpili rodzice i przyjaciele szkoły. Panie Katarzyna Łukaszczyk, Joanna Lis, Beata Szafraniak, Roksana Foksowicz oraz panowie Adrian Wajn i Radosław Błażejczak dopilnowali, aby dzieci potrafiły wykonać resuscytację i ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej. Wszyscy ćwiczyli na fantomach, a wielu uczniów robiło to z zaangażowaniem i powagą. Klasy czwarte odwiedziły muzeum starych samochodów pana Jana Pedy. Klasy piąte, szóste i siódme pojechały na rajd rowerowy. Ci, których trasa wiodła przez Klony, zapalili znicz pod pomnikiem rozstrzelanych w grudniu 1939 r. przez hitlerowców. Najmłodsi bawili się w parku, grali w zbijaka, spotkali się ze strażakami i policjantami. Na zakończenie wszyscy uczestnicy obchodów Dnia Patrona ponownie spotkali się w parku przy pysznej grochówce.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. gen. Tadeusza Kutrzeby w Gostyniu ogłasza konkurs na stanowisko SAMODZIELNY REFERENT

Ogłoszenie o konkursie – pobierz plik

Kwestionariusz personalny kandydata – pobierz plik

Oświadczenie – pobierz plik

Jesteś tutaj: Home Aktualności