W świetlicy pojawiły się nowe klocki edukacyjne oraz gry planszowe, które od razu przykuły uwagę Świetlików. Największą popularnością cieszą się jednak klocki clicksy. Jest ich aż 800, więc wystarczy dla każdego. To, że klocki pobudzają wyobraźnię, jest sprawą oczywistą, wystarczy zajrzeć do świetlicy i spojrzeć na coraz bardziej wymyślne budowle, które powstają każdego dnia. Dzięki tym pomocom Świetliki świetnie się bawią, uczą i rozwijają.

Karta zgłoszenia udziału w zajęciach świetlicy szkolnej - pobierz plik

W świetlicy szkolnej odbył się konkurs pt. "Kim będę w przyszłości?". Jego celem było rozwijanie zainteresowań uczniów w zakresie wiedzy o zawodach, doskonalenie umiejętności uzasadniania swoich wyborów, przełamywanie oporów przed wystąpieniami publicznymi. Zadaniem uczniów było przebranie się za przedstawiciela zawodu, który w przyszłości chcieliby wykonywać oraz krótkie ustne uzasadnienie, dlaczego wybrali ten zawód. W konkursie wzięło udział 11 Świetlików, którzy zaprezentowali się jako sportowcy (4 osoby), nauczycielka, policjantka, lekarz weterynarii, laborantka, fryzjerka oraz reporterka i dziennikarka. Pierwsze miejsce zajęła Lena Młynarczyk (1b), drugie – Malwina Kocjan (2a), trzecie – Olga Bujak (1a). Natomiast wyróżnienia otrzymali: Emilia Jankowiak (2c), Maryna Ril (1c), oraz Kacper Słomiński (6a). Wszystkim serdecznie gratulujemy odwagi i pomysłowości!

"Kiedy ząbki bardzo brudne,
ich umycie nie jest trudne.
Już z dzieciaczków każdy wie,
jak myć dobrze zęby swe!"
Kilka dni temu grupa świetlików obchodziła Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej. Uczniowie naszej szkoły systematycznie realizują treści prozdrowotne i zdobywają wiedzę na temat zdrowego odżywiania, właściwej diety, aktywności ruchowej, higieny ciała i fluoryzacji zębów. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną, dzięki której poznały specyfikę pracy dentysty i wyposażenie gabinetu stomatologicznego. Korzystając z okazji, dzieci wcieliły się w rolę ortodonty i protetyka, własnoręcznie wykonując odlew szczęk z masy solnej. Teraz świetliki wiedzą znacznie więcej na temat higieny jamy ustnej, gdyż znają pełne uzębienie mleczne. Mamy nadzieję, że od tej pory już nikt nie będzie bał się wizyty u stomatologa i zapamięta, jak dbać o piękny oraz zdrowy uśmiech.

Jesteś tutaj: Home Świetlica