W świetlicy pojawiły się nowe klocki edukacyjne oraz gry planszowe, które od razu przykuły uwagę Świetlików. Największą popularnością cieszą się jednak klocki clicksy. Jest ich aż 800, więc wystarczy dla każdego. To, że klocki pobudzają wyobraźnię, jest sprawą oczywistą, wystarczy zajrzeć do świetlicy i spojrzeć na coraz bardziej wymyślne budowle, które powstają każdego dnia. Dzięki tym pomocom Świetliki świetnie się bawią, uczą i rozwijają.

Karta zgłoszenia udziału w zajęciach świetlicy szkolnej - pobierz plik

W świetlicy szkolnej odbył się konkurs pt. "Kim będę w przyszłości?". Jego celem było rozwijanie zainteresowań uczniów w zakresie wiedzy o zawodach, doskonalenie umiejętności uzasadniania swoich wyborów, przełamywanie oporów przed wystąpieniami publicznymi. Zadaniem uczniów było przebranie się za przedstawiciela zawodu, który w przyszłości chcieliby wykonywać oraz krótkie ustne uzasadnienie, dlaczego wybrali ten zawód. W konkursie wzięło udział 11 Świetlików, którzy zaprezentowali się jako sportowcy (4 osoby), nauczycielka, policjantka, lekarz weterynarii, laborantka, fryzjerka oraz reporterka i dziennikarka. Pierwsze miejsce zajęła Lena Młynarczyk (1b), drugie – Malwina Kocjan (2a), trzecie – Olga Bujak (1a). Natomiast wyróżnienia otrzymali: Emilia Jankowiak (2c), Maryna Ril (1c), oraz Kacper Słomiński (6a). Wszystkim serdecznie gratulujemy odwagi i pomysłowości!

Jesteś tutaj: Home Świetlica