Jesień już na dobre rozgościła się wokół nas – w sadzie, w parku, w lesie, nawet w naszej świetlicy. Świetlicowa jesień jest kolorowa i piękna. Dzieci poznały charakterystyczne cechy jesieni, a na podstawie wielu opowiadań i wierszy wiedzą, jakie prace wykonuje się jesienią w ogrodzie, jakie grzyby są jadalne, a które trujące. Wykonują wiele pięknych prac – wyklejają kolorowymi liśćmi postać Pani Jesień.

We wrześniu 2021 roku, "świetliki" SP2 w Gostyniu, rozpoczęły swój udział w projekcie edukacyjnym "SERDECZNA KARTECZKA". W tym miesiącu, dzieci poznały pracę sadowników i rolników, dbających o zagwarantowanie nam bieżącej żywności. W trakcie zajęć na świeżym powietrzu, wychowankowie wykonali prace plastyczne z liści owocowych drzew, wzięli także udział w konkursie plastycznym pt. "Piramida żywienia", by być dla innych drogowskazem do okazywania rolnikom wdzięczności i szacunku za wykonywaną pracę. Podsumowaniem zajęć było wspólne wykonanie kartki okolicznościowej, którą przekazaliśmy, w ramach projektu do lokalnych sadowników ze Strzelec Wielkich. Dziękujemy gospodarzom za miłe przyjęcie do swojego sadu i chwile spędzone na łonie natury. Pamiętajmy na co dzień o zdrowych nawykach żywieniowych!
"Słońce go budzi, słońce go żegna,
gdy praca kończy się powszednia.
Smak tego trudu czujesz w chlebie,
ten trud dla wszystkich i dla Ciebie".

Podczas pierwszych dni września, dzieci z grupy świetlicowej, przypomniały sobie zasady, jakich należy przestrzegać w szkole i wspominały wakacyjne chwile, przynosząc pamiątki. Wrześniowe dni, upływały wychowankom "na wesoło". Świetliki wzięły udział w "dowcipnej grze", poruszając się według kodu emotikonów. Czas spędziły na wspólnej zabawie w salach i na boisku szkolnym, uczestnicząc w ceremonii "Pasowania na świetlika", w stylu "indiańskiej osady". Na szkolnym korytarzu zawisła również tematyczna gazetka ścienna, nawiązująca do radosnego pobytu w szkole, z okazji wrześniowego Światowego Dnia Orderu Uśmiechu. Radość i uśmiech dzieci, świadczyły o dobrej zabawie, także napotkanym nauczycielom, wręczano "ordery uśmiechu". Tego dnia, nikomu radości nie brakowało. Życzymy wszystkim dzieciom, aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia rozpoczętego roku szkolnego!

Dnia 22 stycznia, dzieci z grupy świetlicowej przyszły do szkoły w niecodziennych strojach. Podopieczni zamienili się na ten dzień w różne postacie z bajek. Zabawa wywołała mnóstwo radości, jak to przystało w karnawale.

Jesteś tutaj: Home Świetlica