Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

godlo polski

Kontakt

ul. Wrocławska 264

63-800 Gostyń

tel/fax: 65 572 04 95

e-mail: sp2@gostyn.pl

Lokalizacja szkoły

Patron szkoły

8 listopada obchodzony jest Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Z tej okazji, świetlica szkolna na chwilę zamieniła się w "Tasty salad". Dzieci oglądały książki kucharskie i na ich podstawie, tworzyły własne przepisy o zdrowej żywności. Powstały nam ciekawe plakaty, które zostały powieszone na gazetce szkolnej. Po czym, świetliki ubrały fartuchy i zabrały się do pracy. Sporządziliśmy pyszne sałatki: warzywne i owocowe, którymi zajadały się dzieci, jako drugie śniadanie przez cały dzień.

W środę, 24 października w ramach programu WYBIERAM WODĘ, dzieci podczas zajęć świetlicowych poszerzyły wiedzę na temat wody. Najpierw na podstawie prezentacji, dowiedziały się skąd się bierze deszcz i zapoznały się z obiegiem wody w przyrodzie. Następnie w ramach doświadczenia z folią, przekonały się, że "kropelka wody, potrafi pływać". W dalszej części zajęć, dzieci samodzielnie sprawdzały co pływa, a co tonie w wodzie. Na koniec, świetliki przy użyciu wody i barwników, tworzyły deszczowe wzory.

W świetlicy szkolnej odbył się konkurs plastyczny pt. "Projekt okładki ulubionej książki". Jego celem było promowanie czytelnictwa, jak również rozbudzanie twórczej inwencji uczniów. W konkursie wzięło udział 36 Świetlików. Pierwsze miejsce zdobyły Gabriela Maciejewska (2a) oraz Lena Młynarczyk (1b), drugie – Lilianna Gierlik (2b), trzecie – Maja Matysiak (1b). Natomiast wyróżnienia otrzymali: Olga Bujak (1a), Adam Majewski (1b), Hanna Wałkiewicz (2a), Anna Prywer (1c) oraz Patrycja Kryłowska (1c). Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnym konkursie, który odbędzie się niebawem.

Dzieci w świetlicy, także świętowały Światowy Dzień Uśmiechu. Z tej okazji wykonały rysunki z uśmiechniętymi buziami, emotikony wyglądały jak żywe:) Dzieci wykonały uśmiechnięte usta na patyczku, którymi obdarowały napotkane przez siebie osoby w szkole. Wszyscy z uśmiechem na twarzy świętowali ten dzień.

Jesteś tutaj: Home Świetlica