Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

godlo polski

Kontakt

ul. Wrocławska 264

63-800 Gostyń

tel/fax: 65 572 04 95

e-mail: sp2@gostyn.pl

Lokalizacja szkoły

Patron szkoły

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego, witamy serdecznie chłopaka każdego. Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń i innych przyjemności. W świetlicy szkolnej, z tej okazji odbyły się wesołe zabawy i konkursy. Wręczono chłopcom symboliczny "krawat życzeń" i poczęstowano ich słodkościami. Dziewczynki zaśpiewały naszym bohaterom STO LAT, rysowały także wymarzonych swoich chłopców. Koleżanki zaprosiły kolegów do wspólnej, tanecznej zabawy z balonami. Chłopcy byli bardzo zadowoleni, że dziewczyny pamiętały o ich święcie.

Rozpoczął się rok szkolny. Świetliki przypomniały sobie zasady bezpiecznego poruszania się w drodze do i ze szkoły. Dzieci podczas zajęć na świeżym powietrzu, obserwowały ruch pieszych i pojazdów. Uczniowie oglądali, jak należy prawidłowo przechodzić przez jezdnię na pasach. Następnie, w sali dzieci nazywały znaki drogowe, a także tworzyły modele sygnalizatorów świetlnych z plastikowych kubków i makietę autostrady z kartonu. Uczniowie z pewnością będą czuli się bezpiecznie na drodze.

Za oknami zmieniła się aura, opadają listki z drzew i słychać szum wiatru. Nasze świetliki przygotowały się również do nadchodzącej pory roku, przywitaliśmy w sali "Panią Jesień". Dzieci przypomniały sobie morfologię drzewa i wykonały prace plastyczne, znakomicie przy tym ćwiczyły paluszki, manualne zabawy nie miały końca. Nasze wrzosy rozjaśniły jesienny półmrok.

"Kiedy śmieje się dziecko,
śmieje się cały świat"
Janusz Korczak

Akcja "Zdrowiaki - świetlaki" zachęca dzieci do współpracy i aktywnego udziału w życiu szkoły. Zajęcia odbywają się w ramach projektu Szkoły Promującej Zdrowie - "Żyj zdrowo i aktywnie". Jego celem jest zwiększenie świadomości dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie oraz ukształtowanie właściwych nawyków prozdrowotnych wśród dzieci. W świetlicy zauważyć można wzmożoną aktywność dzieci, tzn. uczniowie przebywający w świetlicy szkolnej, chętnie odrabiają zadania domowe, organizują zabawy ruchowe i czynnie biorą udział w konkursach szkolnych. Pobyt dzieci na wolnym powietrzu jet istotny ze względów zdrowotnych, jak również stwarza warunki do radosnej zabawy. Wspólne zabawy dostarczają wszystkim wiele radości i pozytywnych wrażeń. "Przyjaciel Pana Ząbka" zachęca dzieci, by zdrowo się odżywiały, codziennie dotleniały. Jednym słowem, by w szkole przebywało im się "smacznie, zdrowo i kolorowo", wtedy bowiem buzie dzieci są uśmiechnięte i zadowolone.

Jesteś tutaj: Home Świetlica