Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

godlo polski

Kontakt

ul. Wrocławska 264

63-800 Gostyń

tel/fax: 65 572 04 95

e-mail: sp2@gostyn.pl

Lokalizacja szkoły

Patron szkoły

17 kwietnia w Szkole Podstawowej w Kunowie odbyły się gminne eliminacje do turnieju BRD 2018. Turniej składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Uczestnicy musieli rozwiązać zadania z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Po przerwie każdy uczestnik musiał przejechać tor przeszkód. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Jakub Biernacki, Maria Kaczmarek, Nikola Szajbel, Bartosz Stefaniak zajęła VIII miejsce.

W dniu 12 kwietnia 2018 roku już po raz czwarty odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas trzecich. Honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Gostynia. Cel konkursu stanowiło zachęcanie uczniów do poznawania reguł ortograficznych, posługiwanie się w piśmie poprawną polszczyzną, doskonalenie poprawności ortograficznej oraz motywowanie uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy i zdobywania umiejętności potrzebnych w kolejnych etapach kształcenia. W konkursie wzięło udział 21 uczniów z siedmiu szkół podstawowych gminy Gostyń. Uczestnicy bardzo szybko i sprawnie wykonali test składający się różnorodnych i niełatwych zadań ortograficznych. Tematem przewodnim było ogrodnictwo. W gronie zwycięzców znaleźli się: Olga Radczyk ze Szkoły Podstawowej nr 5, która zajęła I miejsce, Jan Peda - przedstawiciel Szkoły Podstawowej nr 1, który uplasował się na II miejscu oraz Marta Biskup ze Szkoły Podstawowej nr 2, która zajęła III miejsce. Konkurs przebiegał w bardzo miłej atmosferze. Uczniowie, czekając na ogłoszenie wyników, częstowali się pysznymi wypiekami i soczkiem. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki, a zwycięzcy również nagrody książkowe. Ortografia nie jest łatwa, tym bardziej gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych konkursowych zmaganiach.

10 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Gostyniu odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny "Myślenie w cenie", do którego stanęło 30 uczniów z klas 6-7. II miejsce zajął Patryk Młynarczyk z kl. 7b, wyróżnienie otrzymał Mikołaj Miedziak z kl. 7a. Dobry wynik uzyskała także Julia Ciesielska z kl. 6b. Gratulujemy!

20 marca 2018 roku w GOK "Hutnik" odbyło się uroczyste podsumowanie szóstej już edycji Wielkanocnego Konkursu z Jajem, na który wpłynęło 189 pisanek i 248 świątecznych kartek. Na konkurs można było nadesłać dwa rodzaje prac - przedstawiające pisanki bądź kartki świąteczne. Oceniając prace, jury brało pod uwagę m.in.: ciekawy pomysł, kompozycję, wkład pracy oraz ręczne i samodzielne wykonanie. Oceny dokonano w 3 kategoriach:
- od 5-7 lat
- od 8-14 lat
- od 15 lat wzwyż
Przyznano ogółem: 31 wyróżnień oraz 14 nagród równorzędnych. Wśród laureatów znaleźli się również uczniowie naszej szkoły. 
W kategorii od 5-7 lat wyróżnienie otrzymała: Malwina Kocjan, kl. Ia 
W kategorii od 8-14 lat nagrodę otrzymała Julia Ciesielska, kl. VIb, natomiast wyróżnienia zdobyli: Kuba Piloński kl. IIId, Maria Mehr kl. VI b, Antek Bonawenturczyk kl. VIb.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych!

Powiatowy Konkurs Literacko – Plastyczno – Fotograficzny "Dialog z rzeczywistością" od lat cieszy się zainteresowaniem uczniów Dwójki. Nie inaczej było w tym roku. Do zmagań w XIII edycji konkursu przystąpiło 13 utalentowanych literacko i plastycznie uczniów naszej szkoły. "Mój świat" – taka była tematyka dla uczniów szkół podstawowych. Przygotowane prace znalazły uznanie członków jury, którzy podkreślali wysoki poziom konkursowych zmagań. Paulina Woźniak z 7a zajęła I miejsce w dziale literackim, wśród twórców utworów poetyckich. W dziale plastycznym w kategorii klas 1-4 Marcelina Dubowik z 4c wywalczyła III miejsce, Borys Rogala z 4b otrzymał wyróżnienie, natomiast w kategorii klas 5-7 z wyróżnienia cieszył się Mikołaj Miedziak z 7a. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Jesteś tutaj: Home Konkursy