Start
Dzień Babci i Dzień Dziadka
W styczniu przypada święto Dzień Babci i Dzień Dziadka. Z tej okazji klasa 3c przygotowała dla swoich dziadków i babć krótkie przedstawienie. Na koniec odśpiewano gromkie sto lat, a następnie uczniowie wręczyli drobne upominki. Wszyscy byli bardzo zadowoleni. Po przedstawieniu rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.
WOŚP 2023
W naszej szkole, w ramach finału WOŚP, odbyła się dyskoteka. Zebraliśmy 3034 zł. Dziękujemy!
Poznajemy zasady pierwszej pomocy
W styczniowy poniedziałek uczniowie klasy II c gościli w szkole inspektora BHP, pana Szymona Wardyńskiego. W praktyczny sposób poznali zasady udzielania pierwszej pomocy rannym i poszkodowanym w wypadkach. Przypomnieli sobie znaki bezpieczeństwa związane z drogą ewakuacyjną. Zapoznali się z także z podstawowym wyposażeniem apteczki. Dowiedzieli się, że kask to potoczna nazwa hełmu ochronnego. Każdy mógł go przymierzyć. Uczniowie mogli wspinać się również na drabinki zabezpieczeni specjalną uprzężą do pracy na wysokościach, mogli poczuć, jak ciepło jest w kocu ratunkowym zwanym folią życia czy zabandażować rękę koledze. Zabawy było co niemiara. Na koniec na dzieci czekały upominki związane z zasadami bezpieczeństwa. To był niezapomniany poranek.
Warsztaty edukacyjne na bazie wydarzeń związanych z Odrą
Piątek 13-tego okazał się być nie tylko szczęśliwy dla uczniów klasy 8b, ale również bardzo ciekawy i wartościowy. Wszystko to za sprawą wizyty w naszej szkole Pana dr inż. Łukasza Webera, który poświecił swój czas na realizację zajęć edukacyjnych dla uczniów klasy 8b. Podczas dwugodzinnych warsztatów uczniowie poznali pojęcia inżynierii i ochrony środowiska, a także dowiedzieli się, na jakiej uczelni można ukończyć ten ciekawy kierunek studiów. Ponadto poznali prawdopodobną przyczynę katastrofy ekologicznej, która miała miejsce na Odrze i spowodowała ogromną ilość śniętych ryb. By lepiej zrozumieć kwestie związane z zasoleniem wody i zmiany parametrów fizykochemicznych wody spowodowane przez intensywny zakwit glonów, uczniowie mieli okazję samodzielnie wykonać serię pomiarów i eksperymentów. Między innymi zbadali zwartość tlenu w wodzie, jak i w powietrzu za pomocą specjalistycznego sprzętu. Ponadto obserwowali wpływ zawartości tlenku węgla(IV) na odczyn wody i na podstawie wyników pomiarów z pomocą pana dr inż. Łukasza Webera wykonali wykres zależności przewodności od zasolenia. Dotychczas uczniowie nie zdawali sobie sprawy, jak ogromna ilość soli rozpuszczona jest w wodzie Morza Bałtyckiego, czy Oceanu. Dodatkowo młodzież za pomocą miernika zbadała poziom tlenku węgla(IV) w klasie i za oknem, dzięki czemu odpowiedzieli sobie na pytanie, dlaczego tak ważne jest, by pomieszczenia w których przebywają muszą być tak często wietrzone. Z pewnością można stwierdzić, że były to bardzo ciekawe i wartościowe zajęcia, które na długo zapadną w pamięci naszych uczniów. Nie tylko umożliwiły poznanie nowych zagadnień, ale również utrwaliły te, które uczniowie już wcześniej realizowali na lekcjach chemii, fizyki i biologii. Bardzo serdecznie dziękujemy Panu dr inż. Łukaszowi Weberowi za poświęcony czas i mamy nadzieję, że to nie koniec naszej współpracy.