Tydzień Życzliwości

21 listopada był obchodzony Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, który ma służyć promowaniu idei pokoju na całym świecie poprzez okazywanie innym pozytywnych emocji. W naszej szkole tę ideę życzliwości praktykowaliśmy przez cały tydzień: Od poniedziałku do piątku kultywowaliśmy poranne powitanie . W środę na boisku i korytarzach można było zobaczyć fotobudkę "Życzliwi – Szczęśliwi", w której chętni robili sobie zdjęcie z przyjacielem i deklarowali przyłączenie się do osób życzliwych. We wtorek i w środę do specjalnej skrzynki wrzucaliśmy kartki z pozdrowieniami dla koleżanek i kolegów. Ponad 150 pozdrowień i życzeń zostało odczytanych przez radiowęzeł w piątek i kolejny poniedziałek na drugiej lekcji. Przez cały tydzień przypominaliśmy o powitaniach, pożegnaniach, prośbach, przeprosinach i podziękowaniach (magiczne słowa). Na zajęciach z wychowawcą i przy innych okazjach podkreślano, że życzliwość ma moc i warto być życzliwym nie tylko jeden dzień czy tydzień, ale cały czas. W piątek w Dzień Misia – wszyscy z pluszakami na przerwie po trzeciej lekcji ustawili się do szkolnego misiowego zdjęcia. Oby tych kilka dni pokazało, że można być życzliwym zawsze, bo z życzliwością nam do twarzy.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Tydzień Życzliwości