Z wizytą u strażaków

Dzięki zaproszeniu jednego z rodziców, Pana Łukasza Skorupskiego, uczniowie klasy 3a mieli okazję odwiedzić Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu. Wyjście odbyło się dnia 30 maja br. Dzieci poznały różne rodzaje wozów strażackich oraz ich wyposażenie. Każdy mógł też wejść do wozu strażackiego. Uczniowie dowiedzieli się jak wygląda plan dnia strażaka, jakie są jego obowiązki oraz jak trudny i odpowiedzialny jest to zawód. Podczas tej wizyty dzieci utrwaliły sobie numery alarmowe oraz przypomniały, w jakich sytuacjach należy wezwać straż pożarną. Niemałą atrakcją okazało się zaprezentowanie przez Pana Strażaka wozu z wysuwanym podnośnikiem, który służy do przeprowadzania akcji na dużych wysokościach. Na koniec każdy uczeń mógł poczuć się jak strażak i przejąć wąż strażacki w swoje ręce. Wizyta w Straży Pożarnej była bardzo emocjonująca i z pewnością zostanie w pamięci uczniów klasy 3a na długo.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Z wizytą u strażaków