Wizyta na komendzie policji w Gostyniu

Dnia 7 czerwca uczniowie klasy II a odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Gostyniu. Głównym celem wycieczki było zapoznanie z pracą policjantów, zwiedzanie budynku komendy oraz przypomnienie ważnych zasad bezpieczeństwa. Najpierw uczniowie obejrzeli salę odpraw, gdzie odbywają się szkolenia i wysłuchali informacji o pracy policjantów. Wiele radości sprawiło wszystkim doświadczenie z użyciem alkogogli – czyli specjalnych okularów imitujących postrzeganie rzeczywistości jak pod wpływem alkoholu (zaburzenie widzenia, problemy z oszacowaniem odległości). Jednak największą atrakcją okazała się możliwość zrobienia swoich własnych odcisków dłoni na specjalnie przygotowanych kartkach. Kolejnym punktem było zejście do policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych, gdzie uczniowie mieli okazję wejść do okratowanych cel i zobaczyć, jakie panują w nich warunki. Potem dzieci udały się na plac, gdzie obejrzały policyjne pojazdy. Niezwykłą frajdą było przebywanie w radiowozie. Włączone sygnalizatory dźwiękowe dodawały powagi całej sytuacji. Te niecodzienne odwiedziny były dużym przeżyciem dla wszystkich drugoklasistów.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wizyta na komendzie policji w Gostyniu