Święto Patrona – odważni i uczciwi jak on

29 września 2023 r. obchodziliśmy Święto Patrona, generała Tadeusza Kutrzeby. Były to już czterdzieste czwarte obchody, bo nasza szkoła nosi jego imię od 1979 r. Klasy I – III najpierw miały zajęcia o patronie w izbach  lekcyjnych, później zajęcia ruchowe w hali sportowej. Klasy IV – VIII w trakcie biegającego dyktanda utrwalały sobie wiadomości o patronie szkoły, by później móc błysnąć w konkursie na platformie Kahoot. Projektowały też okładkę książki o generale Kutrzebie. Następnie wszystkie klasy spotkały się na uroczystym apelu. Tym razem nie było wierszy o wojnie, lecz teksty o szkole, które zaprezentowali uczniowie klasy Va. Występujący z VIIb przedstawili najważniejsze fakty z życia Tadeusza Kutrzeby, a zespół wokalny zaśpiewał wesołą piosenkę godną szkolnego święta. Następnie dyrektor Waldemar Minta złożył życzenia społeczności szkolnej i wręczył nagrody uczniom klas drugich i trzecich, którzy wygrali w konkursach plastycznym i wiedzowym związanych z naszym patronem. Na zakończenie uczniowie klas siódmych i ósmej rozegrali mecz w piłkę ręczną o Puchar Dyrektora Szkoły. Spotkanie to w innej niż na co dzień sytuacji, możliwość kibicowania i entuzjazm, z jakim publiczność witała każdą bramkę i każdą ładną obronę warte były poświęconego na nie czasu. Puchar przypadł drużynie VIIb, co spotkało się z aplauzem widzów i satysfakcją piłkarek i piłkarzy.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Święto Patrona – odważni i uczciwi jak on