NOC MUZEÓW

Nasza szkoła po raz pierwszy weźmie czynny udział w Gostyńskiej Nocy Muzeów.
"W duchu niepodległości"
Program:
Przedstawienie "Co dla mnie znaczy niepodległość?" w wykonaniu uczniów szkoły oraz prezentacja "Generał Tadeusz Kutrzeba", wykorzystanie platformy "Kahoot" do przeprowadzenia quizu na temat 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, wystawa archiwalnych zdjęć naszej szkoły, grochówka z chlebem.
Zapraszamy w sobotę 19 maja 2018 r. o 19:15 lub o 20:30
p 39365 1

"Witaj majowa jutrzenko…"

Trzeci maja to święto, które obchodzone jest w Polsce na pamiątkę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, pierwszej konstytucji w Europie, a drugiej, po amerykańskiej, na świecie. Konstytucja ta została ustanowiona przez Sejm Czteroletni w 1791 roku. 27 kwietnia 2018 roku odbyła się w naszej szkole akademia upamiętniająca 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klas czwartych i trzecich pod opieką wychowawców, przybliżyli widzom wydarzenia towarzyszące uchwaleniu Konstytucji. Tekstami wierszy i pieśni mówili o ważnych dla historii Polski wartościach: o Wolności, Narodzie, Ojczyźnie.

Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji członkowie kółka przyrodniczego przygotowali dla społeczności szkolnej audycję nadaną przez szkolny radiowęzeł na temat problemu zanieczyszczenia naszej planety plastikowymi odpadami. Uczniowie przedstawili rówieśnikom zagrożenia dla środowiska i zdrowia człowieka związanie z użytkowaniem i utylizacją tworzyw sztucznych oraz znaczeniem recyklingu. Dzieci wykonały też gazetkę tematyczną, eksponowana w holu szkoły, w której zachęcały koleżanki i kolegów do aktywnych działań na rzecz ochrony środowiska, np. segregacji odpadów, a także rezygnowania lub ograniczenia korzystania z plastikowych opakowań.

Wycieczka do Wieliczki i Krakowa

Wycieczki szkolne to zawsze wielka radość dla uczniów. Nie tylko bawią i uczą, ale też pozwalają na urozmaicenie nauki oraz oderwanie się od szkolnej ławki. 26 kwietnia uczniowie klasy 6a i 6b udali się na dwudniową wycieczkę do Krakowa i Wieliczki, by poznać zabytki i historię miasta oraz zwiedzić kopalnię soli. Wycieczka dostarczyła wielu pozytywnych emocji, które na pewno długo pozostaną w pamięci. Dla wszystkich był to miło spędzony czas.

Jesteś tutaj: Home Aktualności