100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI

9 listopada nasza szkolna społeczność świętowała 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczysty charakter tego dnia podkreśliła akademia z udziałem zaproszonych gości, dyrekcji, uczniów i nauczycieli. Wszyscy obejrzeliśmy scenki z życia szkoły przygotowane przez uczniów klas piątych oraz klasy ósmej. Pozwoliły nam one zrozumieć wpływ wydarzeń historycznych na sytuację naszego kraju na początku dwudziestego wieku. Przypomniały postacie twórców naszej niepodległości. Wysłuchaliśmy również recytacji wierszy poświęconych Ojczyźnie oraz obejrzeliśmy znakomity występ ósmoklasistów.
Punktualnie o 11.11 wszyscy zebrani powstali i odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego, biorąc udział w akcji REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ.
Zwieńczeniem uroczystości był przygotowany przez drugoklasistów niesamowity pokaz mody panującej w czasie, gdy nasza Ojczyzna odzyskała niepodległość. Towarzyszyły mu przebojowe piosenki dwudziestolecia.
W trakcie akademii zostali nagrodzeni uczestnicy dwóch konkursów:
KWIATY DLA NIEPODLEGŁEJ – konkurs plastyczny świetlicy szkolnej
I miejsce – Maja Matysiak i Wiktoria Cieślak
II miejsce – Emma Propati
III miejsce – Anna Nowaczyk i Lilianna Gierlik
Wyróżnienia  Olga Bujak i Lena Młynarczyk
SZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY – STULECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI – pod patronatem posła RP Jana Dziedziczaka
I miejsce – Mikołaj Andrzejewski
II miejsce – Julia Ciesielska
III miejsce – Ines Peisert
Dzięki hojności Rady Rodziców wszystkim uczniom, obecnym w tym dniu w szkole zostało wykonane pamiątkowe zdjęcie klasowe. Mamy nadzieję, że ten szczególny dzień zostanie wszystkim na długo w pamięci. Dziękujemy!

Pasowanie pierwszoklasistów

Tradycją naszej szkoły jest, że w drugiej połowie października uczniowie klas pierwszych składają ślubowanie i zostają przyjęci do społeczności szkolnej. Do tej uroczystości przygotowywali się od pierwszych dni września. Poznali prawa i obowiązki, zapoznali się z zasadami zachowania panującymi w szkole, zdobywali wiedzę z różnych dziedzin. W tym wyjątkowym dniu pierwszoklasiści wyglądali bardzo uroczyście w strojach galowych. Przejęci byli tym, że do sali gimnastycznej przybyli ich rodzice, a także dyrekcja szkoły i nauczyciele. Uroczystość rozpoczęło wystąpienie dyrektora pana Waldemara Minty, który powitał wszystkich zebranych i podkreślił, że pierwszoklasiści po akcie ślubowania zostaną już oficjalnie przyjęci do społeczności Szkoły Podstawowej nr 2 w Gostyniu. Złożył życzenia dzieciom i ich rodzicom i wyraził nadzieję na dobrą współpracę. Pasowanie zakończyło się wręczeniem pamiątkowych dyplomów i wspólnymi zdjęciami klas pierwszych z wychowawczyniami.

Wyniki etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego

Wyniki etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego - pobierz plik