Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

godlo polski

Kontakt

ul. Wrocławska 264

63-800 Gostyń

tel/fax: 65 572 04 95

e-mail: sp2@gostyn.pl

Lokalizacja szkoły

Patron szkoły

W październiku wraz z rodziną byłem w Warszawie. Z okazji zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych odwiedziliśmy Cmentarz Wojskowy na Powązkach, gdzie znajduje się grób patrona naszej szkoły gen. Tadeusza Kutrzeby. W imieniu całej społeczności szkolnej złożyliśmy na grobie wieniec oraz zapaliliśmy znicz od samorządu uczniowskiego.

Bartosz Kubiak uczeń klasy 4D

Na basenie OSiR w Gostyniu odbyły się powiatowe zawody sportowe w sztafetach pływackich. Zespół dziewcząt zajął I miejsce, natomiast zespół chłopców – III miejsce.
Szkołę dzielnie reprezentowali uczniowie:
Dziewczęta: Marcelina Dubowik, Julia Kierczyńska, Kinga Krówka, Zosia Ludwiczak, Olga Picz, Weronika Szefer, Zuzia Wachowiak, Wiktoria Zimowska.
Chłopcy: Kamil Al-Sleti, Mateusz Gryczka, Artur Grzesiek, Jan Jakubiak, Piotr Mikołajczak, Mateusz Nowak, Kacper Rajewski, Krzysztof Skrzypczak.

Finał Powiatu Gostyńskiego w halowe piłce nożnej odbył się w naszej szkole. Do rywalizacji przystąpiło pięć drużyn, które zwycięsko przebrnęły przez pierwszą rundę eliminacji. Były to reprezentacje SP nr 2 w Gostyniu, SP nr 5 w Gostyniu, SP nr 1 Gostyniu, SP w Pępowie i SP w Borku. Zespoły rywalizowały systemem "każdy z każdym". Nasza drużyna walczyła dzielnie i zajęła 2 miejsce.
Ostateczna kolejność mistrzostw:
1. SP 5 Gostyń
2. SP 2 Gostyń
3. SP Borek
4. SP 1 Gostyń
5. SP Pępowo
Naszą szkołę reprezentowali: Kacper Rajewski, Kacper Łaniak, Szymon Ludwiczak, Joanna Leśniak, Mateusz Nowak, Jakub Wiatrowski, Bartek Konstanty, Jan Jakubiak, Antek Bonawenturczyk, Michał Mikosz, Kinga Krówka.

19 października 2017 r. przedstawiciele klas trzecich brali udział w Międzyszkolnych Zawodach Sportowych dla uczniów klas I-III pod hasłem "Złość schowaj do kieszeni" organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 1 w Gostyniu. Celem sportowej rywalizacji było propagowanie kultury fizycznej, wdrażanie do współpracy i współzawodnictwa zespołowego oraz rozwijanie wśród dzieci zainteresowania aktywnym spędzaniem czasu wolnego. W zmaganiach brało udział 9 drużyn z gminy Gostyń. Organizatorzy przygotowali wiele ciekawych konkurencji. Nasi reprezentanci wywalczyli 3 miejsce. Wszyscy zawodnicy dostali medale. Ponadto na młodych sportowców czekał słodki poczęstunek. Zawody były pasjonujące i przebiegały w znakomitej atmosferze. Gratulujemy miejsca na podium.

Jesteś tutaj: Home Aktualności