Karta zgłoszenia udziału w zajęciach świetlicy szkolnej - pobierz plik

W świetlicy szkolnej odbył się konkurs pt. "Kim będę w przyszłości?". Jego celem było rozwijanie zainteresowań uczniów w zakresie wiedzy o zawodach, doskonalenie umiejętności uzasadniania swoich wyborów, przełamywanie oporów przed wystąpieniami publicznymi. Zadaniem uczniów było przebranie się za przedstawiciela zawodu, który w przyszłości chcieliby wykonywać oraz krótkie ustne uzasadnienie, dlaczego wybrali ten zawód. W konkursie wzięło udział 11 Świetlików, którzy zaprezentowali się jako sportowcy (4 osoby), nauczycielka, policjantka, lekarz weterynarii, laborantka, fryzjerka oraz reporterka i dziennikarka. Pierwsze miejsce zajęła Lena Młynarczyk (1b), drugie – Malwina Kocjan (2a), trzecie – Olga Bujak (1a). Natomiast wyróżnienia otrzymali: Emilia Jankowiak (2c), Maryna Ril (1c), oraz Kacper Słomiński (6a). Wszystkim serdecznie gratulujemy odwagi i pomysłowości!

"Kiedy ząbki bardzo brudne,
ich umycie nie jest trudne.
Już z dzieciaczków każdy wie,
jak myć dobrze zęby swe!"
Kilka dni temu grupa świetlików obchodziła Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej. Uczniowie naszej szkoły systematycznie realizują treści prozdrowotne i zdobywają wiedzę na temat zdrowego odżywiania, właściwej diety, aktywności ruchowej, higieny ciała i fluoryzacji zębów. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną, dzięki której poznały specyfikę pracy dentysty i wyposażenie gabinetu stomatologicznego. Korzystając z okazji, dzieci wcieliły się w rolę ortodonty i protetyka, własnoręcznie wykonując odlew szczęk z masy solnej. Teraz świetliki wiedzą znacznie więcej na temat higieny jamy ustnej, gdyż znają pełne uzębienie mleczne. Mamy nadzieję, że od tej pory już nikt nie będzie bał się wizyty u stomatologa i zapamięta, jak dbać o piękny oraz zdrowy uśmiech.

Jesteś tutaj: Home Świetlica