Aktywna przerwa w świetlicy

W ramach "Aktywnej przerwy" świetliki uczestniczyły w zabawach ruchowych. W listopadowe popołudnie, odbyły się zawody na czas, konkurencje grupowe i indywidualne ćwiczenia sprawnościowe. Muzyka umilała nam taneczne wodze. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w proponowanych zajęciach ruchowych.

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

8 listopada obchodzony jest Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Z tej okazji, świetlica szkolna na chwilę zamieniła się w "Tasty salad". Dzieci oglądały książki kucharskie i na ich podstawie, tworzyły własne przepisy o zdrowej żywności. Powstały nam ciekawe plakaty, które zostały powieszone na gazetce szkolnej. Po czym, świetliki ubrały fartuchy i zabrały się do pracy. Sporządziliśmy pyszne sałatki: warzywne i owocowe, którymi zajadały się dzieci, jako drugie śniadanie przez cały dzień.

Pasowanie na "świetlika"

W październiku, odbyło się szkolne pasowanie klas pierwszych oraz uroczyste przyjęcie nowych uczniów do gromady świetlicowej. "Gang świetlików", poszerzył się o sporą ilość dzieci. Pierwszoklasiści, żeby uzyskać tytuł "świetlika", musieli wykonać szereg prób: próbę odwagi, mądrości i zwinności. Bohaterowie dnia, musieli wypić "napój mądrości" (wodę z cytryną) i rozwiązać łamigłówki. Na koniec zaśpiewaliśmy piosenkę pt. "Podajmy sobie ręce". Bawiliśmy się wyśmienicie. Pasowanie w świetlicy minęło w miłej i przyjaznej atmosferze.

Program "Wybieram wodę" w świetlicy

W środę, 24 października w ramach programu WYBIERAM WODĘ, dzieci podczas zajęć świetlicowych poszerzyły wiedzę na temat wody. Najpierw na podstawie prezentacji, dowiedziały się skąd się bierze deszcz i zapoznały się z obiegiem wody w przyrodzie. Następnie w ramach doświadczenia z folią, przekonały się, że "kropelka wody, potrafi pływać". W dalszej części zajęć, dzieci samodzielnie sprawdzały co pływa, a co tonie w wodzie. Na koniec, świetliki przy użyciu wody i barwników, tworzyły deszczowe wzory.

Jesteś tutaj: Home Świetlica