Talerz pełen zdrowia

Konkurs świetlicowy Talerz pełen zdrowia rozstrzygnięty! Pod koniec kwietnia Świetliki miały okazję wykazać się wiedzą na temat zdrowego odżywiania oraz zmysłem artystycznym, biorąc udział w konkursie Talerz pełen zdrowia.  Zdobywczynią pierwszego miejsca została Marcelina Kaczor z klasy 1a, drugiego – Gabrysia Prywerek z 1b, trzeciego – Malwina Kocjan z 1a. Wyróżnienia otrzymały – Nadia Czajka (1b), Julia Dworczak (3b), Nikola Żak (3d), Jagoda Wierzchowska (1b), Gabrysia Maciejewska (1a), Gabrysia Staśkiewicz (3a) oraz Wiktoria Krzyżyńska (1b). Serdecznie gratulujemy! Ze względu na przestrzenną formę prac, nie będzie ich można podziwiać w holu szkoły, zapraszamy jednak do obejrzenia poniższej galerii zdjęć.

Walentynki w świetlicy

Tuż przed feriami zimowymi, 9 lutego, obchodziliśmy w naszej świetlicy Walentynki. Uczniowie dowiedzieli się skąd pochodzi to święto, co jest jego symbolem, co oznacza imię, od którego pochodzi ten zwyczaj. Dzieci poznały legendę o świętym Walentym oraz wykonały piękne sowy walentynkowe. Efekty prac prezentują poniższe zdjęcia.

Karnawałowy bal Świetlików

W środę 31 stycznia Świetliki uczciły karnawał wspaniałą maskaradą. Tego dnia dzieci przywdziały wspaniałe stroje, zamieniając się w księżniczki, wróżki, kowbojów, sportsmenów, zwierzątka… Bal urozmaiciły rozmaite konkursy, min. in. przeciąganie liny, taniec z miotłą czy taniec z balonem. Wspaniałą atmosferę dopełnił karnawałowy wystrój sali, pięknie udekorowanej balonami, serpentynami, a także kolorowymi światełkami. Dzieci bawiły się wyśmienicie w rytm znanych i lubianych przebojów! Zapraszamy do obejrzenia karnawałowych pląsów Świetlików w galerii.

Dzień Babci i Dziadka w świetlicy

W przeddzień uroczystości Dnia Babci i Dziadka Świetliki wykazały się dużą kreatywnością i bardzo oryginalnymi pomysłami do tworzenia prac plastycznych. Dzieci chętnie wykonywały laurki z życzeniami, ozdobne serca z masy solnej, które po wyschnięciu pakowały w celofan. Radość uczniów podczas pracy nie miała końca. Odbyła się także pogadanka podczas której każdy z wychowanków mógł wypowiedzieć się na temat zainteresowań swoich dziadków. Świetliki nauczyły się nowych piosenek pt.: "Moja babia i mój dziadek", "Najdroższy dziadku", a także zapoznały się z literaturą związaną z omawianą tematyką na lekcji. Pokazały jak bardzo kochają swoje ukochane babcie i swoich najukochańszych dziadków, którzy też okazują im wiele miłości i cierpliwości.

Jesteś tutaj: Home Świetlica